Qualcomm Snapdragon 821 Alacak İlk Telefon Açıklandı

Qualcomm mobil işlemcileri konusunda ilk tercih edilen firmalardan birisi haline geldi. Sunduğu çözümlerle beraber birçok akıllı telefon markasının da ilgi odağı haline gelen Qualcomm da bu ilgiyi karşılıksız bırakmayarak en çok kullanılan işlemci serilerinden biri olan Snapdragon’u sürekli yenilemeye devam ediyor. Bu noktada ise son olarak Qualcomm Snapdragon 821 işlemcisiyle karşılaşmıştık. Kısa süre önce duyurusu yapılan ve duyurunun hemen ardından da tanıtımı yapılan yeni işlemcinin teknik özellikleri bir yana dursun işlemciyi hangi modellerin alacağı merak konusu olmuştu. Bu noktada beklenen haberlerde yavaş yavaş gelmeye başladı. Yeni işlemci modelini ilk olarak Note 7 serisinin alacağının açıklanmasının ardından şimdide bir açıklama teknoloji devi Asus tarafından yapıldı. Zenfone serisiyle beraber akıllı telefon alanında aranan markalardan biri olmayı başaran Asus, Qualcomm Snapdragon 821 işlemciyi ilk deneyen firmalardan biri olacağını da açıkladı.

Asus Zenfone Deluxe 3 İçin Hazırlanıyor

Qualcomm tarafından işlemci tanıtımının yapılmasının hemen ardından karşı bir açıklama yapan Asus, resmi olarak yaptığı açıklama ile Qualcomm Snapdragon 821 işlemcisini ilk deneyen firma olacağını açıkladı. Yakın zamanda piyasaya sürülecek olan yeni Zenfone modeli Zenfone Deluxe 3 için Qualcomm Snapdragon 821 işlemciye sahip olacağının açıklanması üzerine yeni mobil işlemciyi de ilk kullanan firma Asus oldu. Yeni işlemcinin yanı sıra telefonun teknik detayları ise göz kamaştırıcı.

Üst Segmente Yeni Üye

Asus tarafından yapılan açıklamada ayrıca Zenfone 3 Deluxe için yeni sistem özellikleri de açıklandı. Açıklanan teknik özellikle ise epey iddialı. İlk olarak yeni nesil işlemci kullanılacağı bilinen telefonda ayrıca 5.7 inç AMOLED ekran ve bunun yanında Full HD çözünürlük desteği verileceği açıklandı. Ekran özelliklerinin yanı sıra 6 GB RAM belleğe de sahip olacak olan yeni telefonun bu yılsonu satışa çıkacağı da düşünülüyor. Asus’un üst segmente hitap eden telefonunun teknik özellikleri konusunda da oldukça başarılı olması teknoloji devinin bu alanda ne kadar iddialı olduğunu da bir kez daha ortaya koymuş oldu. Asus’un bundan sonraki serilerinde de benzer çözümler sunması da bekleniyor.

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler