Pokemon Power Bank Satışları Patladı

Çok kısa bir süre içerisinde milyonlarca kişi tarafından indirilmeyi başaran Pokemon GO tüm dünya genlinde adeta virüs gibi yayılmaya başladı. Tüm dünya genelinde etkisini görülmeye başlanan Pokemon GO oyunu artık yavaş yavaş eksik kalan merkezlerde de yayına geçirilmeye başlandı. İlk olarak sadece Amerika için yayınlanan oyun şimdilerde 30 farklı Avrupa ülkesi içinde yayına geçirildi. Yakın zamanda tüm dünya için yayına sunulacak olan oyunun yeni bazı sektörler ortaya çıkarmaya başladığını da duymuştuk. Zira uygulama sayesinde arık Pokemon hesap satışları ve Pokemon toplayıcıları ortaya çıkmaya başlamıştı. Şimdilerde ise bu konuda bambaşka bir ürün ortaya çıktı.

Şarj Sorununa En İyi Çözüm

Yeni ürün aslında Pokemon GO’nun en çok eleştirildiği yanlarından biri için çıkarıldı. Bilindiği gibi Pokemon GO oyunu telefonların şarj sürelerini bir hayli aşağı çekiyor. Her ne kadar gerek telefonda gerekse de oyun içerisinde şarj için önlemler alsanız da ne yazık ki Pokemon GO’nun şarj tüketimini belli bir seviyenin altına indirmeniz mümkün olmuyor. Bu durumda da kullanıcıların mutlaka taşınabilir şarj cihazları yani Power Bankları kullanmaları gerekiyor. İşte yeni üründe tam bu konuya hitap ediyor. Zira ilk olarak Amerika’da satışa sunulan ürün poke topu şeklinde bir şarj cihazı. Doğrudan taşınabilir şarj cihazları gibi şarj eden şarj cihazının sadece görüntüsü bile satış rekorları kırmasına yetti.

Tüm Dünyada Satışa Sunulacak

Amerika genelinde yapılan satışlarla beraber ürünün milyonlarca kişi tarafından satın alındığı ortaya çıktı. Poke topu şeklinde şarj cihazını satışa çıkaran marka ise bu durumdan oldukça memnun olduklarını açıkladı. Üstelik ürünün bu kadar çok satılıyor olması diğer dünya ülkeleri içinde satış yapılacağı açıklamasıyla beraber geldi. Yani artık yakın zamanda Pokemon GO oyunu için üretilmiş özel taşınabilir şarj cihazlarıyla karşı karşıya da kalabiliriz. Bu konuda da Niantic’in de bir hamlesi olduğu biliniyor. Bu noktada nasıl ürünler ile karşılaşılacağı da merak konusu.

Popüler Haberler

İlgili Haberler