PlayStation VR Oyunları Belli Oldu

Sanal gerçeklik kavramı son dönemin yeni teknolojisi olarak anılmaya başlandı. VR gözlük adı verilen gözlükler sayesinde kullanıcıların 3 boyutlu görüntü teknolojisinin bile önüne geçen bir görüntü deneyimi elde etmesine olanak sağlayan yeni teknoloji için sürekli yeni geliştirmeler de yapılıyor. İlk çıktığı andan bu yana büyük oradan değişime uğrayan teknoloji hakkında ise birçok dev marka çalışma yağmaya başladı. Bunlar arasında ise en çok dikkat çekenlerinden biri Sony oldu. PlayStation 4 oyun konsollarıyla yeni nesil oyun konsolu teknolojisine giriş yapan Sony, bununla beraber sanal gerçeklik kavramını da oyunlarla bütünleştirmek için yeni bir VR gözlük çalışması içerisine girdi. Kısa süre önce tanıtımı yapılan ve sadece görüntü bazlı değil hareket algılayıcı sistemleriyle de gelecek olan yeni PlayStation VR cihazlarının çıkış tarihiyle beraberinde getireceği oyunlarda belli oldu.

VR Destekli Oyun Dönemi

Asıl amacı sanal gerçeklik teknolojisiyle yeni nesil oyun konsolunun teknolojilerini bir araya getirmek olan Sony bu sayede hemen hemen tüm oyunlara artık kullanıcıların sanal gerçeklikle katılmasını sağlamayı amaçlıyor. İlerleyen dönemlerde bunun üzerinde kalıcı bir çalışma yapacağı ve artık VR oyunlarını daha sık görmeye başlayacağımızı da açıklayan Sony şuan için ise çıkış aşamasında VR desteği verecek olan oyunların listesini paylaştı. Açıklanan listede ise efsane seriler yer aldığı gibi VR için özel oluşturulmuş olan oyunlara da yer verildi.

Batman Arkham PlayStation VR’a Damga Vuracak

İlk açıklanan oyun ise Batman oldu. Daha önce hem PC hem de konsol versiyonu yayınlanmış olan oyunun dönüş dinamikleri ve grafikleri oldukça beğenilmişti. Bununla beraber artık oyunun PlayStation VR uyumlu modunun da hazırlandığı açıklandı. Haliyle PlayStation VR için ilk oyun da Batman oldu. Batman’in dışında Batleezone ve Eagle Flight oyunlarının da PlayStation VR için çıkış oyunları olacağı belirtildi. Açıklanan oyunların sayısı şuan için sınırlı olsa da PlayStation VR’ın çıkışının ardından çok kısa bir süre içerisinde VR oyun envanterinin hızla artış göstereceği de kesin. Bunun için öncelikle PlayStation VR’ın çıkışını beklemek gerekiyor.

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler