PlayStation VR Oldukça Geniş Bir Alana İhtiyaç Duyacak

Oyun denildiği zaman akla ilk gelen cihazlardan biri olan PlayStation, piyasaya ilk çıktığı andan bu ana kadar epey bir değişim gösterdi. Son olarak geçtiğimiz sene yeni nesil konsollar olarak piyasaya sürülen PlayStation 4 ile zirve seviyesine ulaşan Sony artık oyun deneyimi de bir hayli değiştirdi. Yeni nesil konsol teknolojileri ile oyun deneyimini epey bir değiştiren Sony bununla da sınırlı kalmadı. Zira artık yeni nesil oyun konsolları için VR cihazlar hazırlanmaya başladı. PlayStation VR olarak üretilen ve son dönemin en gözde teknolojilerinden biri olan sanal gerçeklik kavramına yeni bir soluk getirecek olan PlayStation VR teknolojisi şimdilerin en çok konuşulan teknolojileri arasında yer alamaya başladı.

Üretime Geçildi

Yeni ürünün duyurusunun yapılmasının ardından PlayStation VR için üretime de geçildiği açıklandı. Artık oyun deneyimini bir hayli değiştirecek ve kullanıcıları oyunun içerisine çekecek yeni teknolojinin üretime geçmesiyle beraber birçok yeni detayda ortaya çıkmaya başladı. Bu noktada zaten nasıl bir teknoloji ile karşılaşacağımız az çok biliniyordu. Sony tarafından yapılan tanıtımda cihazın oyunlarla tam uyum içerisinde çalışacağının ve oyun kolu set ile geleceği de açıklanmıştı. Fakat bunun dışında yeni detaylarda yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı.

Oda Boyutu Alan Gerekecek

Son gelen bilgilerle beraber PlayStation VR boyutu konusunda da yeni detaylar paylaşıldı. İlk etapta sadece sensörlerin 5 metre karelik bir alanda kullanılacağı belirtilmişti. Fakat bu alanların daha sonra genişleyeceği de açıklandı. Bu konuda son gelen bilgilere bakıldığı zaman beklentilerin çok daha üzerinde bir alan gereksinimi olacağı da açıklandı. İddialara göre PlayStation VR için artık tam boy bir oda gerekecek. 20 metre kare civarında bir alanın gerekeceği iddia edilen VR cihazlarının ancak bu alanlar içerisinde tam performans ile çalışacağı da iddia edildi. Alanın bu kadar geniş tutulmasının oyuna da doğrudan etki edeceği düşünülüyor. Bu durumda da oyuna çok daha fazla etki edileceği düşünülüyor. Fakat iddiaların şuan için doğrulanmadığını da belirtelim.

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler