Playstation 4’e güncelleme geliyor

İşletim sistemleri, akıllı telefon güncellemeleri derken Playstation 4 için de güncelleme geliyor. Playstation için yapılacak olan güncelleme öncesinde beta sürümü yayınlanacak.

Geçtiğimiz defa Playstation 4 için yapılan güncellemede yeni özellikler gelmemiş, bunun yerine birtakım düzeltmeler yapılarak performans konusunda kazanımlar eldi edilmesi sağlanmıştı.

Playstation 3,55 güncellemesiyle beraber yeni özellikler bekleyen ancak umduklarını bulamayan kullanıcılar nihayet Sony’den istediklerine kavuşacaklar.

Güncelleme üzerinde çok işlemler yapılarak BETA sürümü indirilmeye hazırlandı. Ancak bu indirilebilir içerik şu anda herkese açık değil. Kısacası güncellemenin henüz kapalı BETA olduğunu söyleyebiliriz.

ps4

Elbette Sony, kapalı BETA programına katılmak isteyen gönüllüleri de kırmıyor. Playstation 4 için bu gelecek güncelleme 4,0 adını taşıyacak. Eğer sizde gönüllü BETA sürümünü test etmek isterseniz bazı şartları da taşıyor olmanız gerekiyor.

Bunlardan birisi ve en önemlisi 18 yaşından büyük olmanız gerekiyor. Ayrıca normal olarak bir PSN hesabınızın da bulunması gerekiyor. Bu kadarı da yeterli değil, PSN hesabının Kuzey Amerika ve Avrupa ülkelerinden birisine ait olması gerekiyor.

Yukarıda saydığımız tüm şartlara sahip olanlar buradaki bağlantıya tıklayarak BETA Test Gönüllüsü için başvuruda bulunabilirsiniz. Açılacak olan sayfada bir takım kullanıcı sözleşmelerini onaylamanız gerekecek. Ardından gelen formu eksiksiz doldurmanız gerekiyor.

Beta süreci ne zaman başlayacak?

playstation-4-logo-white-gkt6w1tgSony gelen başvuruları değerlendirdikten sonra kapalı beta sürecine başlayacak.  Ancak tam olarak ne betanın başlangıç tarihi belli ne de güncellemenin çıkacağı tarih belli değil. Beta sürecinin önümüzdeki Ağustos ayı itibariyle başlamasını öngördüğümüzü söyleyebiliriz.

Beta sürecine başladınız ve baktınız ki BETA da sorunlar var ve siz 3,55 sürümüne geri dönmek istiyorsunuz, bu da mümkün. Dilediğiniz zaman, anında 4,0 BETA sürümünden 3,55 sürümüne geriye dönüş mümkün olacak.

Playstation 4 üzerinde yapılacak olan güncellemenin de adı 4,0. Yani numaralara bakıldığında biraz manidar bir benzeme söz konusu.

Kullanıcıların merak ettikleri konu ise,  güncellemeyle beraber nelerin değişeceği merak ediliyor.

Aslında yazılım olarak da olsa Playstation 4 sahipleri çok büyük değişikliklere sahip olabileceğini düşünmüyoruz. Bu 4,0 güncellemesi, Sony tarafından çıkartılacak olan 4K destekli ve sanal gerçeklik için yenilenen Playstation 4 versiyonu düşünülerek yapılıyor olduğunu düşünüyoruz.

Popüler Haberler

İlgili Haberler