Orta Seviyeli Telefonlar İçin MediaTek Helio P25 Çipset Duyuruldu

MediaTek çipset sektöründe Qualcomm’dan sonra en çok tercih edilen üretici olarak biliniyor. Büyük şirketlerin tercihi Qualcomm’dan yana olsa da son zamanlarda Sony ve HTC gibi ünlü şirketlerin tercihi MediaTek’e yönelmeye başladı. Bu durumda MediaTek kendine daha sağlam bir yer edinmeye başladı. Aynı zamanda Çinli markaların da ilk tercihi olarak bilinen çipset üreticisi, orta-üst seviye segmente hitap edecek yeni Helio P25’i duyurdu.

MediaTek Helio P25, 16nm FinFET teknolojisi ile birlikte üretildi. P25, 2.5GHz hızında çalışabilen ürün 8 adet ARM Cortex-A53 işlemciye sahip. Çipset, 900 MHz kapasiteli ARM Mali-T880 MP2 grafik işlemcisinden güç alarak eski modele göre %25 daha verimli çalışacak.

Helio P25, 2x 6GB LPDDR4 RAM desteği sayesinde arka kameralara 24 megapiksele kadar destek verebilecek. Ayrıca çift kameralara da 13 megapiksellik destek sağlayacak. Cihaz kablosuz bağlantı yeteneğini ise Cat 6 seviyesinde sunacak.

Bu sene piyasaya çıkacak olan orta seviyeli Samsung, HTC, Sony, Elephone, Meizu ve Xiaomi gibi modellerde MediaTek P25 ile karşılaşmamız mümkün.

Popüler Haberler

İlgili Haberler