Oppo, Yeni Devrimsel Kamera Teknolojilerini Tanıttı..

Oppo, yeni ekran altı kamera teknolojisini geçtiğimiz günlerde tanıtmıştı. Şimdi ise yeni düzenlediği “Geleceğin Görüntüleme Teknolojisi Lansman Etkinliği” ile bazı devrimsel kamera özelliklerini tanıttı.

Oppo, piyasaya çıkmadan çok önce kamera teknolojisini prototip biçiminde göstermesiyle tanınan bir firma. Öyle ki, periskop telefoto kameraları ve ekran altı kameraları ilk gösteren şirket olmuştu.

Oppo tarafından paylaşılan yeni kamera teknolojilerinden birisi, sürekli optik yakınlaştırma özelliğine sahip yeni bir telefoto lens. Bu lens diğer telefoto lenslere oranla 85-200 mm yakınlaşma aralığında hareket edebilecek. Bu sayede dijital yakınlaştırma ve kırpmaya gerek kalmadan her odak uzaklığında net görüntü alınacak.

Tanıtılan diğer bir kamera teknolojisi; telefonun jiroskopundan sağlanan hareketleri kullanan, beş eksenli bir optik görüntü sabitleme (OIS) sistemi. Bu sistemde sensörün X-Y eksenlerinde hareket edebileceği ve normal OIS kameralara göre üç kat daha iyi stabilizasyona izin verdiği belirtiliyor.

Oppo tarafından yapılan son tanıtım ise RGBW alt piksel düzenini kullanan ve ışık duyarlılığında yüzde 60’lık bir artış sağlamak için ekstra beyaz alt pikseller eklenen yeni bir görüntü sensörü. Daha önce yapılan denemelerde, bu özelliğin kısıtlamalar içerdiğini belirten şirket, yeni üretim teknikleri ve gelişmiş demosaicing algoritmasıyla büyük bir fark yaratacağını düşünüyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler