Önümüzdeki Ay Tanıtılacak Yeni iPad’lerin Satışı Gecikebilir

Apple‘ın önümüzdeki ay bir etkinlik düzenleyerek kırmızı renkli iPhone 7‘yi ve ve yeni iPad modellerini tanıtacağı biliniyordu. Apple tarafından henüz resmi açıklama yapılmamış olsa da önemli kaynaklar bu etkinliği duyurmuştu. Şimdi ise DigiTimes tarafından paylaşılan habere göre Apple‘ın yeni 10,5 inç ve 12,9 inçlik iPad‘lerinin piyasaya çıkış tarihi belirli bir süre daha gecikecek.

DigiTimes’ın haberine göre 9,7 inçlik yeni iPad mart ayında kullanıcılarla buluşacak. 10,5 inç ve 12,9 inç yeni iPad Pro modellerinin çıkış tarihi ise mayıs veya en geç haziran olarak belirtiliyor. Daha önce ortaya çıkan haberlerde bu modellerin üretimine 2017 yılının ikinci yarısında başlanacağı ifade edilirken 9,7 inçlik modelin 2017’nin ilk çeyreğinde üretileceği belirtilmişti.

10,5 inç yeni iPad Pro hakkında gelen iddialar ise cihazın bu zamana kadar üretilen en ince ekran çerçevesine sahip olacağı yönündeydi. Neredeyse çerçevesiz ekrana yakın bir teknolojiye sahip olması beklenen yeni modelin iPad serisinde oldukça ön plana çıkan bir model olması bekleniyor. Piyasaya çıkış tarihleri geciken 10,5 inç ve 12,9 inçlik modeller gücünü A10X işlemcisinden alacak.

Yeni iPad Modelleriyle Birlikte Yeni Aksesuarlar Gelebilir

Ayrıca yeni iPad Pro modellerinin beraberinde yeni aksesuarların geleceği de iddia ediliyor. Cihazların tanıtımıyla birlikte yenilenen bir klavye ve Apple Pencil 2 de tanıtılabilir. Apple tarafından resmi olarak duyurulmayan etkinliğin mart ayı içerisinde gerçekleşmesi bekleniyor. Etkinlikte yeni iPad modellerinin haricinde yeni renk seçeneklerine sahip iPhone 7 ve iPhone 7 Plus‘ın ve 128 GB kapasiteli iPhone SE‘nin tanıtılacağı da ifade ediliyor.

 

 

 

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler