OnePlus Dev Ekran İle Geri Dönüyor

Akıllı telefon pazarında artık Çin etkisini yavaş yavaş görmeye başladık. Çinli akıllı telefon devleri bir bir sektöre giriş yapmaya başlarken bu alanda en çok dikkat çeken markalardan birisi de OnePlus olmuştu. Henüz bir iki hafta kadar önce yeni telefonu OnePlus 3 ile kullanıcı kitlesini bir kez daha memnun eden OnePlus, yeni telefonun üzerinden çok geçmeden bir telefon adımı daha attı. Bu kez ise OnePlus 3 Max ya da OnePlus 3 Pro olarak yeni telefonun çıkarılacağı duyuruldu. Tıpkı Samsung ve Apple gibi teknoloji devlerinin yaptığı gibi iki farklı model yayınlama stratejisine dönme kararı alan OnePlus’ın bu kez yeni seri ile ekran konusunda fark yaratması bekleniyor.

6.1 İnç Optik AMOLED Ekran

Yeni piyasaya süreceği telefonda özellikle ekran konusunda büyük değişimler yapacak olan OnePlus, ilk duyurulara göre tam 6.1 inç boyutunda bir ekrana sahip olacak. Ekranın sadece boyutu değil bunun dışında Full HD desteği verecek olması da büyük beğeni toplarken bir OnePlus 3 serisinden farklı olarak artık Optik AMOLED ekran kullanılacak. Ekran teknolojisinin bu kadar geliştirilmesine ek olarak OnePlus 3 Max ile VR teknolojisi alanında da birçok yeniliğin yapılacağı düşünülüyor. Zira telefonun ekran özellikleri bu konuda da birçok teknoloji barındıracak.

Teknik Özellikler Ve Ana Tasarım Hemen Hemen Aynı

Bununla beraber ekran teknolojisini dışında OnePlus 3 Max üzerinde çok fazla değişiklik olmadığını söylemek gerekiyor. Yine 6 GB RAM miktarının kullanılacağı yeni seride işlemci içinde aynı tercih yapılacak. Tasarım konusunda ise her ne kadar boyut artacak olsa da aynı tasarım hatlarının kullanılacağı da belirtiliyor. Tasarımda ne derece değişim olur ya da parmak izi sensörleri gibi bazı sensörlerin yerlerinde değişim yaşanır mı şuan için bir yorum yapmak oldukça zor. Zira OnePlus’ın modelin belirlenen adıyla beraber özelliklerini de yakın zamanda netleştireceği belirtiliyor. Fakat bu konuda belli başlı detayların yazımızda da belirtildiği gibi belli olduğu ve yeni teknik detaylarında tanıtım sonrası açıklanacağını da belirtelim.

Popüler Haberler

İlgili Haberler