OnePlus 3 ‘ün satışları durduruldu

OnePlus 3 ‘ün satışlarının durdurulma sebebi oldukça ilginç. Amiral Gemisi Katili olarak adlandırılan OnePlus, son telefonu OnePlus 3 ün satışlarını durdurmak zorunda kaldı.

Satışların durdurulma kararı ise cijhazdan kaynaklanan bir sorun nedeniyle değil tam aksine cihazın üretilebilecek kapasitenin çok daha fazla sayıda talep görmesi nedeniyle yaşanıyor.

Şunu itiraf etek gerekiyor ki, tatile Avrupa’ya tatile giden bir arkadaşımıza bu telefonu alması için rica etmiştim. Ancak değişik ülkelerdeki birkaç büyük teknoloji marketlerine baktığını, hiç birisinde bulamadığını ifade etmişti.

Aslında bir takım ürünler için fiyat/performans nitelendirilmesi yapılıyor. OnePlus 3 kesinlikle daha fazlasını sunan bir cihaz. Beklenen den çok daha fazla satış rakamına ulaşan OnePlus 3 siparişlerini karşılayamayan şirket satışlarını bir süreliğine durdurma kararı aldı. Evet yanlış duymadınız, cihaza olan talep karşılanamadı.

OnePlus 3 satışları nerelerde durduruldu?

oneplus-3-03Satışın durdurulduğu bölgeler arasında Avrupa ve Hong Kong bulunuyor. Carl Pei, şirketin kurucularından birisi, Avrupa ve Hong Kong’da 9 Ağustos ve 12 Eylül tarihleri arasında cihazın satışlarına ara verileceğini açıkladı.

Cihazın aslında geçmiş başarılarına baktığımızda böyle bir durumla karşı karşıya kalmak beklenen bir durum olabilir. Çünkü cihazı satın almak için daha önceki modellerde, bir davetiyeye sahip olmanız gerekiyordu. Yani cihazın satışı tamamen herkese açık değildi. Sıra bekleyen veya davetiye bulan cihazı satın alma şansına sahip oluyordu.

İlk defa OnePlus 3 ile birlikte bu alışıla gelmiş durumun dışına çıkıldı. Avrupa’da 400 dolar civarında bir fiyat etiketi olan OnePlus 3 ün yakın zamanda bir de pembe altın renginde bir modeli daha piyasaya sürüleceği bildirilmişti.

Yazılım bakımından OnePlus 3 bir takım sorunlar yaşadığını da sizlere bildirmiştik. Cihazın normalden daha çok batarya tükettiği ancak göz ardı edilebilir bir sorun olmasına rağmen, bu durumun düzeltilmesi için bir şey yapılmamasının yanı sıra, bir diğer güncellemeyle de bu sorunun daha da büyüdüğünü size anlatmıştık.

Bu sorunlar bile OnePlus 3’ün satışlarını olumsuz yönde etkilememiş gözüküyor. Satışları durdurulacağı açıklanan cihazı kendi internet sitesi üzerinden satın almak mümkün. Üstelik 400 dolarlık satış fiyatının yanında yaklaşık 30 ülkeye de ücretsiz kargo teslimatı yapılıyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler