OnePlus 3 Mini Modeli gelecek mi?

Akıllı telefon pazarında önemli bir pazar payına sahip olmasa da ciddi bir yeri olan OnePlus markası üzerinde yeni iddialar ve haber gelmeye devam ediyor.

Piyasaya sürüldüğünden beridir, iddialı bir donanımı piyasa da bulunan eş değer cihazlardan çok daha uygun rakamlara sunan şirket son günlerde gelen yeni bir model iddiasını yalanladı.

OnePlus 3, piyasaya sürüldüğünde diğer ilk iki modelinden farklı bir satış stratejisi güdüldü. Daha önceki iki model sadece davetiye usulü satılıyordu. Yani her isteyen telefonu alamıyordu. Ancak en son piyasaya sürülen model olan OnePlus 3, o kadar yoğun bir taleple karşılandı ki, satışına Avrupa ve Hong Kong’da en az bir ay süre ara verildi.

Telefonun bu kadar çok popüler olması marka hakkında da daha fazla haber ve iddiayı beraberinde getirmeye başladı. Son gelen iddia ise OnePlus 3 Modelinin bir Mini modelinin piyasaya sürüleceği hakkındaydı.

OnePlus 3 Mini modeli kesin bir dille yalanlandı

Ancak bu iddialar çok geçmeden firma tarafından kesin bir dille yayımlandı. Firma OnePlus 3 haricinde başka bir telefon modeli çıkartmayacaklarını belirtti. Elbette bu ifade yanlış anlaşılmasın. Şirketin kapısına kilit vurup çalışanlarla birlikte inzivaya çekilmeyecekler. Sadece OnePlus 3 ‘ün Mini modeli ya da farklı diğer modeller şuan gündemde yok. Gelecek yıl elbette telefonun yeni versiyonu muhtemelen OnePlus 4 modeli piyasaya sürülecek.

Geçtiğimiz günlerde OnePlus3 modelinin Altın Pembe renginin piyasaya sürüleceği belirtilmişti. Bu konu yalanlanmadı bunu da belirtelim.

OnePlus, ortaya koyduğu modellerle sektöre yeni bir ifade de getirmişti. Öyle ki, şirketlerin en üst donanıma sahip cihazlarına Amiral Gemisi lakabı veriliyor. Donanmanın en büyük ve en görkemli gemisi olan ve diğer gemilerin komuta edildiği gemiler bunlar olduğu için Akıllı telefonların en üst seviye donanımlarına sahip modellerine de Amiral Gemisi adı verilmekte.

OnePlus3 de aynı şekilde donanımlara sahip olsa da onlar kadar pahalı olmadığı için Amiral Gemisi Katili olarak adlandırılıyor. Zaten şirketin bu derece de az miktarda telefon satmasına rağmen bu kadar çok konuşulmasının tek nedeni olarak da bu durum gösterilebilir.

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler