OnePlus 3 Kullanıcılarına Ram Sürprizi

Akıllı telefon pazarında artık yavaş yavaş ürün yelpazesi genişlemeye başladı. Bu noktada artık sadece Samsung, Apple gibi dev markaların telefonlarıyla sınırlı kalınmıyor. Bunun dışında pazara yeni giriş yapan ve rekabeti arttıran da birçok marka bulunuyor. Bunlardan birisi de OnePlus. Akıllı telefon pazarına yakın zamanda giriş yapan Çinli firma yine kendi adıyla çıkardığı akıllı telefon serisiyle gündemde. Son olarak OnePlus 3 ile kullanıcıların karşısına çıkan akıllı telefon üreticisi, son telefonuyla da istediği başarıyı aldı. Sunduğu özelliklerle fiyatı arasında kullanıcıları memnun eden bir dengesi bulunan OnePlus 3 telefonu ilk satış rakamlarında da büyük bir başarı elde etti. Fakat telefonu satın alanların bir sürpriz ile karşılaştıklarını da söylemek gerekiyor. Hatta bu sürpriz artık satış rakamlarına da doğrudan etki edecek gibi.

Telefonun Ram Miktarı Belirtilenden Az

Ortaya çıkan gerçek gerçekten kullanıcıları rahatsız eden cinsten. Zira OnePlus 3’ün tercih edilmesinin ana nedenlerinden biri yüksek donanım özellikleriydi. Fakat yeni belli olan detaylara göre OnePlus 3 telefonlarda belirtilen ana Ram miktarı yani 6 GB Ram aslında telefonun sahip olduğu Ram miktarı değil. Telefonu içerisinde ne kadar 6 GB Ram olduğu gözükse de aslında kullanıcılar bu Ram miktarını kullanamıyor. Telefonun sistem uygulamaları için ayrılan Ram miktarı bu duruma engel oluyor.

Kullanılabilen Ram Miktarı İse 4 GB

Bununla beraber kullanılan Ram miktarı da belirtilenin oldukça altında kalıyor. 6 GB gibi üstün bir Ram miktarını ortaya koyan OnePlus 3’ün sistem uygulamalarının dışında kullanıcılara sadece 4 GB Ram sunduğunu da söyleyebiliriz. Bu rakam telefonun elbette ki yavaşlamasına neden oluyor. Fakat kullanıcıların yasal yoldan bu sorunu çözmeleri mümkün değil. Telefonu satın alanları büyük bir hayal kırıklığına uğratan özelliğin hakkında OnePlus 3 nasıl bir açıklama yapacak merak konusu. Zira firma yetkililerinden şimdiye kadar ne tanıtımda ne de satışta böyle bir uyarı gelmedi. Tüm bunlarla beraber OnePlus 3’ün yaşanan sorun nedeniyle satışlarının azalacağı da düşünülüyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler