One Plus 3’de dramatik batarya sorunu

One Plus 3′le ilgili bu haberi derlerken aklıma ilk gelen şey bu cihaza nazar değdirdiler oldu. Tabi nihayetinde bu bir akıllı telefon, işini doğru yapmayan mühendisleri kabahatini soyut bir kavrama yüklemekle bizi suçlamayın. Çünkü rüya gibi telefonlarda bir sorun çıkması bizi böyle bir ifade kullanmaya itti.

Bir kere One Plus, ilk çıkarttığı telefondan itibaren One Plus 3’de dahil olmak üzere fiyatına göre muhteşem özellikler sundu.

One Plus 3 ilk defa ön sipariş olmaksızın satılmaya başlandı. Yani daha önce kayıt yaptırıp sıra size gelirse telefon alabiliyordunuz. Bu biraz daha One Plus’ı gizemli ve ulaşılamaz kılıyordu.

One Plus 3 sahip olduğu 400 dolarlık etikete rağmen, Snapdragon 820 chipset sunarak bu fiyatlarla Samsung Galaxy S7 ve Apple iPhone 7 Plus gibi modellerle yaklaşık 3’te 1 fiyatına rekabet ediyordu.

Batarya problemi can sıkıcı

Fakat, bu güzel cihazda şunu gördük ki, bir batarya sorunu bulunuyor. Bazı kişiler için çok önemli sayılabilecek bu durum çok büyük bir sorun gibi gözükmese de oldukça can sıkıcı.

Aslında incelemeler de telefonun ram kullanımı başta olmak üzere bazı nedenlerden dolayı şarjını normalden daha fazla tüketmesiyle ilgili bir takım sıkıntılar mevcut olduğu göze çarpıyordu.

Yine de bu durum kabul edilebilir seviyelerdeydi.

oneplus--battery-drain-11

Ancak One Plus 3 için yayımlanan güncellemeden sonra bu durum düzeleceğine daha da kötüleşti. Hatta iddialara göre bataryanın her 4 dakika da yüzde 1 oranda düştüğü iddia ediliyor. Bu cihaza yük binmediği bir zamanda şarjınızın 400 dakika da biteceği anlamına geliyor.

Bekleme süresi bile felaket

oneplus-3-Bu da cihazda yaklaşık 7 saat bekleme süresi anlamına gelir ki, günümüz şartlarına göre bazıları için bu büyük bir felaket anlamına gelebilir.

Bu kadar kötü mü diyecekler için bir kötü haberimiz daha var. Felaket tellalı muamelesi görmek istemeyiz ama One Plus 3’ün bataryasının çıkartılamadığını belirtmek gerekiyor. Yani batarya değiştirmek de mümkün olmayan Li-lon tipi 3000 mAh batarya için yanınızda şarj cihazı ve taşınabilir şarj ekipmanları (powerbank) gezdirmek zorunda kalabilirsiniz.

Umarız en kısa sürede One Plus 3’ün yaşadığı batarya sorunu çözülür.

Popüler Haberler

İlgili Haberler