Obi Worldphone MV1 Fiyatı Belli Oldu!

Akıllı telefon pazarından iyi işler başaran Apple’ın eski CEO’su geçtiğimiz yıllarda Obi Worldphone adlı firmanın kurucu ortaklığını yaptığı ile alakalı bir haber paylaşılmıştı. Burada Apple çatısı altından sonra neden küçük bir şirket ile böyle bir rakip niteliğinde atılım yapıldığı akla gelen sorular arasında yer alıyordu. Belki şirket içi problemler veya işletim sisteminin farklılığı buna sebep olmuş olabilir ancak Obi Worldphone firması yakın zamanda pazarda kendini göstermeye başlayacak.

Obi Worldphone Giriş Seviyesi Telefonlar Üretiyor

Apple’ın pahalı telefon politikasını ele alınca bu seviyede cihazlar üreten firma, aslında Apple için bir rakip olarak görülmediği ve farklı bir kullanıcı kitlesine hitap ettiği görülüyor. Geçtiğimiz sene çıkartılan Obi Worldphone adlı giriş seviyesi telefon, kullanıcılar tarafından sevilerek yeterli ilgi görmüş. Bu ilgi karşısında firma Obi Worldphone MV1 adlı cihazını resmi olarak duyurdu.

Şık tasarımla öne çıkan Obi Worldphone MV1 fiyatı ve özellikleri oldukça ilgi çekici olduğunu söylemek gerek. Çünkü cihazın fiyatı tam tamına 130 dolar etiketine sahip. Özellikler bakımından bu fiyatı karşılayabilecek olan cihaz, ayrıca güzel bir tasarıma da sahip olduğunu görüyoruz. Ayrıca hangi ülkelerde satışa sunulacağı konusunda bir açıklama olmasa da ülkemizin piyasasına bu cihazın girmesi bekleniyor.

eski-apple-ceo-sundan-130-dolara-akilli-telefon-1471365651

Obi Worldphone MV1 Özellikleri

Cihaz 5 inç boyutlarına sahip ve 720p kaliteye sahip bir ekran ile geldiği görülüyor. Fiyat aralığında diğer cihazlarla karşılaştığında yeterli göründüğünü söylemen geçmeyelim. Ancak daha detaylı bir ekran incelemesi de gerekli olduğunu söylemeliyiz.

İşlemci olarak giriş seviyesi telefonların vazgeçilmez çipseti Snapdragon 212 donanımı bulunuyor. Belki biraz daha yüksek işlemci tercih edilebilirdi ancak bu fiyata yansıyacağı için ucuz akıllı telefon anlayışından uzaklaşmaya sebep olacaktır.

Cihaz için sevindiren özelliklerden biriside RAM kapasitesi! Tam olarak 2 GB RAM ile gelen cihaz, günümüz ihtiyaçları dikkate alındığında minimum ihtiyaçların üstünde olarak görülebilir. Keza bu bellek boyutu orta ve üst seviye arasındaki cihazlarda da tercih ediliyor.

Cihaz 16 GB depolama birimine sahip olurken media bakımından ise arka tarafta 8 MP bir kamera yer alıyor. Ön tarafta ise 2 MP kamera yer edinmiş görünüyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler