Nvidia Shield Android 7.0 İle Güncellenecek

Akıllı telefonlar, akıllı saatler derken Android işletim sistemi ve türevlerini kullanan ürünler her geçen gün biraz daha artış göstermeye başladı. Şimdi ise Android yeni sürümle beraber gündeme gelen ürünlerden birisi de Nvidia Shield serisi oldu.

Aslında yayınlandığı andan itibaren Android işletim sistemi kullanması ile öne çıkan oyun konsolu modellerinden biri olan Nvidia Shield şimdi ise yeni seri işletim sistemi kullanımına geçmeye hazırlanıyor. Bu noktada Android Nougat güncellemesi ile beraber oyun tabletlerinin çok daha etkin bir kullanımı da olacağı düşünülüyor.

Nvidia Shield Android Nougat Neleri Değiştiriyor?

Bu noktada en çok merak edilen konu ise Nvidia Shield için yayınlanacak olan yeni güncellemenin neleri değiştireceği. Android tablet sınıfında olarak da gösterebileceğimiz cihazlara bu noktada ilk olarak yeni tablet özellikleri geliyor. Daha aktif bir kilit menüsü, kilit ekranında bildirim özelliği konusu, yeni, tasarımlar gibi birçok yenilik söz konusu. Bunun dışında tabi ki Android Nougat işletim sistemi ile beraber gelen tüm ayrıcalıklı özelliklerde seriye getirilecek.

Nvidia Shield

Yeni güncelleme ile beraber kontrol cihazının özellikleri de biraz değişiklik gösterecek. Daha hızlı algılama ve daha iyi kontrol gibi birçok ayrıcalık sunacak olan yeni güncellemenin tablet performansını ise en az %10 artıracağı iddiası da var.

Nvidia Shield Geliştirilmeye Devam Edecek

Yeni bir güncelleme daha alacağının açıklanması ve daha öncede bu tarz güncellemeler alması Nvidia Shield üzerine verilen öneminde ne derece fazla olduğunu bir kez daha göstermiş oldu. Bu güncellemeden sonra ise şimdilerde yeni seri bir Nvidia Shield cihazının gelmesi mümkün mü soruları da akla gelmeye başladı. Ardı ardına güncellemeler gelmesi aslında bu serinin bir süre daha tek ürün ile devam edeceğini gösteriyor.

Bununla beraber bir diğer iddia ise aslında yeni seri ürünlerinde kısa vadede olmasa da uzun vadede kesinlikle düşünüldüğü yönünde. Bakalım ekran kartları ile öne çıkan Nvidia bu konuda beklenen adımları atarak yeni bir tablet serisini öne sürecek mi? Bunun için markanın yapacağı açıklamaları ve oyun konsolu için gelecek olan yeni sürüm güncellemelerini beklemek gerekecek.

Popüler Haberler

İlgili Haberler