Note 7 Sorununun Ne Zaman Açıklanacağı Belli Oldu

Samsung’un akıllı telefon modelleri içerisinde en çok konuşulanı Note serisinin son üyesi olmuştu. Telefon ilk duyurulduğu anda telefonun aslında üst düzey özellikleri ve iris tarayıcısı gibi yeniliklerinin konuşulması bekleniyordu. Fakat telefonun piyasaya çıkması ile beraber bambaşka bir olay ile seri gündeme geldi. Herkes Note 7 akıllı telefonları için üst düzey bir performans beklerken Samsung’un telefonlarının bir bir alev almaya başladığı ve kullanıcılara zarar veren kazalara neden olduğu ortaya çıkmıştı.

Uzunca bir süre tartışılan konu sonrasında Samsung beklenen bir hamle yapmış ve telefonlarının da tamamını toplatma kararı aldığını açıklamıştı. Samsung’un bu kararının hemen sonrasında ise telefonun sorunun açıklanacağı bekleniyordu fakat bir türlü Note serisinin sorunun nedeni açıklanmadı.

Sorunun Nedeni Sonunda Ortaya Çıkıyor

Samsung yaşanan sorun sonrasında çok uzun bir süre araştırmalarına devam ettiği açıkladı. Telefonun ilk sorun yaşadığı andan bu yana çalışmalarına devam eden Samsung’un yaptığı tüm bu çalışmalarla beraber sorunun ana kaynağını belirlemek açısından ciddi atılımlarda bulunmasına rağmen beklenen sorun açıklaması bir türlü yapılmamıştı.

Note 7

Note 7 serisinin üretiminin durdurulmasına neden olan sorun son dönemde de Samsung tarafından adeta sır gibi saklanan bir özellik olarak dikkat çekmeye başladı. Fakat markanın yaptığı yeni açıklamalar beklentilerin de son bulacağını gösteriyor. Samsung tarafından yapılan yeni açıklamada sorunun nedeninin Ocak ayı içerisinde açıklanmasının ve çalışmaların tamamlanmasının tahmin edildiği belirtildi.

Note 7 Serisinin Devam Etme Şansı Var Mı?

Sorunun gerçekten sadece pillerden mi kaynaklandığı yoksa başla bir problem mi olduğu konusunda Note 7 için yapılacak açıklamaları beklemek gerekiyor. Bununla beraber sorunun açıklanmasından sonra telefonun yeniden piyasaya sürülüp sürülmeyeceğinin de yeniden düşünüleceği iddiaları ortaya atılmaya başlandı.

Gerçekten Samsung’un Note 7 serisini yenilenmiş versiyon olarak piyasaya sürme şansı var mı? Aslında bu iddialarda uzun süredir konuşuluyor ama Samsung’un bu konuda yaptığı açıklamalarda Note 7 serisinin geri dönüşünün pek mümkün olmadığını görmüştük. Yine de sorunun nedeninin açıklanmasından sonra farklı bir atılım ya da farklı bir sistem uygulanabilir. Belki de Note 8 olarak yeni bir model ile karşılaşabiliriz.

Popüler Haberler

İlgili Haberler