Note 7 S-Pen Yeni Özellikleri Ortaya Çıktı

Samsung’un son amiral gemisi olarak gösterilen Note 7 için kısa süre içerisinde uzun bir süredir beklenen tanıtımın resmi kanallar aracılığıyla yapılması bekleniyor. Yapılacak tanıtımın hemen ardından da piyasaya sürülecek olan Note 7 serisinin, tanıtım tarihinin oldukça yaklaşmasıyla beraber belli başlı bazı özellikleri de ortaya çıkmaya başladı. Ortaya çıkan çoğu detay şuana kadar Note 7’nin tasarımını konusunda olmuştu. Tasarımsal olarak cihazda ne gibi değişikliklerin yer alacağını ortaya koyan yeni detaylarla beraber artık teknik konuşlarda da yavaş yavaş yeni detaylar ortaya çıkmaya başladı.

S-Pen Çok Daha İşlevsel Hale Geldi

Ortaya çıkan son detaylar S-Pen ile ilgili yeni bilgileri de kullanıcılara sunmuş oldu. Note 5 serisine göre S-Pen akıllı kalem özelliklerinin artık çok daha fazla özellik kazanacağı da dikkatlerden kaçmadı. Bu noktada yeni seride özellikle 3 yeni ana özellik dikkatleri çekti. İlk olarak çeviri desteği konusunda S-Pen’in kullanıcılara oldukça olumlu çözümler sunacağını da belirtelim. Çeviri işlemi de bir hayli kolay gerçekleşecek. Öncelikle kullanıcılar çeviri yapmak istedikleri her hangi bir kelimenin üzerine gelerek kalemi basılı tutacaklar. Belirtilen kelime kalem sayesinde ise hemen istenen dile çevrilebilecek.

Büyüteç Özelliği Geliyor

Bunun dışında S-Pen üzerine eklenecek yeni bir diğer özellik ise büyüteç özelliği olacak. Özellikle yazılı metinlerde kullanıcılar istedikleri bölümde kalemi kullanarak bölgesel olarak büyüteç kullanabilecekler. Bu sayede ekranın istenen her hangi bir alanı yakınlaştırılıp uzaklaştırılabilecek. Tam anlamıyla bir büyüteç görevi görecek olan S-Pen kalem ayrıca kaç ekran açık veya açık olan ekranlarda neler var gibi birçok özelliği de kullanıcıların görmesine olanak sağlayacak. Note 5 S-Pen özelliğine göre çok daha işlevsel hale gelecek olan yeni S-Pen teknolojisi Note 7’ye gösterilen ilgiyi de bir hayli arttıracak gibi. Tabi kalemin ve telefonun sahip olacağı tüm özellikleri öğrenmek için de mutlaka yapılacak olan detaylı tanımı da beklememiz gerekiyor. Ancak bu şekilde tüm özellikler hakkında net bilgi elde edilebilecek gibi.

Popüler Haberler

İlgili Haberler