Nokia OZO VR Kamera Fiyatını Düşürdü

Bir dönemin en ünlü telefon üreticilerinden biri olan Nokia son dönemde akıllı telefonlara geçiş yapamamış ve yenik teknolojinin getirdiği hıza yetişememişti. Akıllı telefon ürünü olarak piyasaya sürdüğü modeller bir türlü sevilmeyen Nokia zarar etmeye başlayınca ise Microsoft’a satıldı. Dev firma satın alma işleminden sonra artık Nokia kendi adı ile akıllı telefon yayınlamaz oldu. Doğrudan artık Microsoft akıllı telefonu olarak çıkan akıllı telefonların dışında Nokia’nın başka alanlarda da kendisini göstermeye başladığını da görmeye başladık. Bu noktada son olarak ise Nokia VR kameraları ile de gündeme gelmişti.

Küre Kamera İle Sanal Gerçeklik

Nokia’nın OZO adını verdiği VR çekim yapabilen kameralarıyla beraber sektöre giriş yapan ünlü firma, yeni ürünüyle ise bu alanda üst düzey bir deneyim sunmaya da başlamıştı. 2K çözünürlüğe sahip olan kameralar ve 4K çekim yapabilen lenslerle beraber küre şeklinde bir tasarıma sahip olan kameranın içerisinde ise 500 GB özel nesil SSD depolama bölümünün de yer alması OZO kamerayı bir adım öne çıkarmayı da başarmıştı. Nokia’nın bu alanda en başarılı ürünlerden birini ortaya çıkardığı düşüncesiyle yaklaşılan OZO kameraların fiyatı ise piyasaya göre oldukça yüksek bir aralık olarak gösterilmişti. Zira ürünün piyasa fiyatının 60 bin dolar olduğu da açıklanmıştı.

Büyük İndirim Geldi

Nokia’nın bu alanda en başarılı kameralardan birini piyasaya sürmüş olmasına karşın kameranın 60 bin dolar gibi dev bir bütçe istemesi ise eleştiri almıştı. Hatta fiyatın bu kadar yüksek olması Nokia’nın satışlarını da doğrudan etkilemişti. Fiyatlar konusunda kullanıcılara yeni çözümler sunarak satış rakamını da arttırmak isteyen Nokia son olarak ise OZO kamera fiyatları için epey bir indirim yaptı. Nokia tarafından yapılan açıklamayla beraber ürünün tam olarak 15 bin dolar gibi bir indirim aldığı da açıklandı. 15 bin dolar gibi bir indirim yapan Nokia’nın bu hamlesinin satış rakamlarını nasıl değiştireceği de merak konusu oldu. Zira indirimden sora 45 bin dolar gibi bir fiyatın olması da yine ürünün yüksek bir aralıkta olduğunu ortaya koyuyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler