Nokia N Serisi Akıllı Telefon Pazarına Sil Baştan Gelebilir?

Yavaş yavaş akıllı telefonların ünlü markalarından biri haline gelmeye başlayan Nokia, geçtiğimiz günlerde Nokia 6 serisi ile beraber geri dönüş sağlamış ve akıllı telefon piyasasındaki yerini almıştı. Kısa süre içerisinde stoklarını da tamamen tükettiği ortaya çıkan akıllı telefon devinin bununla beraber yeni seri akıllı telefon modelleri üzerinde de çalışmalar yaptığını biliyoruz. Ardı ardına birkaç farklı akıllı telefon modeli ile sektörde yer alacağı belirtilen akıllı telefon devinin bundan sonraki serilerde de efsane akıllı telefon modellerinin yenilenmiş yüzlerine yer vereceği ortaya çıktı. Nokia N serisine geri dönüş yapacağı açıklanan markanın yeni modelleri hakkında ise ilk detaylar ortaya çıkmaya başladı.

Nokia N Serisi Akıllı Telefon Versiyonu İle Geliyor

İddialara gerçekse eğer Nokia N serisi akıllı telefonlar yenilenmiş yüzleri ile yine akıllı telefon piyasasına girecek. Söz konusu akıllı telefonların ne zaman çıkış yapacağı konusunda bir bilgi yok ama şöyle bir bilgi verildiğini belirtelim.

Nokia N

Eğer Nokia N serisi gelecek olursak üst segment akıllı telefonlara dahil olacak. Yani özellikler bakımından çok daha üst düzey bir akıllı telefondan bahsetmemiz mümkün olacak. Tıpkı eski cep telefonları dönemlerinde olduğu gibi üst segment telefonlardan biri olacak olan akıllı telefonların ne gibi özelliklere sahip olacağı konusunda da belli başlı iddialar ortaya çıkmaya başladı.

Yeni Seri İşlemciler

Markanın kısa süre sonra ortaya çıkarmaya hazırlandığı Nokia N serisi akıllı telefonların içerisinde yer alan işlemcilerin ise Snapdragon 835 serisi olacağı belirtiliyor. Yeni nesil işlemciler için iddialar henüz netlik kazanmış değil. Bununla beraber telefonların 8 GB Ram miktarına kadar Ram bellek sunabileceği de yine iddialar arasında.

Söz konusu özellikler hakkında daha fazla iddialar yok. Fakat konuşulanlar gerçekse bir nevi Nokia’nin eski nesil akıllı telefonlarında yakaladığı sistemi akıllı telefonlarına taşıyarak eski günlerine geri dönmek amacında olduğunu da söylemek yanlış olmaz.

Bakalım Nokia N serisi akıllı telefonları gerçekten beklentileri verecek mi ya da gerçekten bu seri akıllı telefonları akıllı telefon pazarında görmek mümkün olacak mı? Şu an için bu noktada iddialar kesinleşmiş değil.

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler