Nokia McLaren 3D Touch Özelliği Bulunuyor

Telefon üreticilerin son günlerde üzerinde durduğu Force Touch teknolojisi olarak bilinen ve ilk olarak Macbook modellerinde görülen bu özellik, aslında Apple cihazlarından daha önce kullanan bir marka mevcut olduğu öğrenildi! Macbook cihazlarından sonra Iphone 6s ve Iphone 6s Plus cihazlarına gelen 3D Touch özelliği, bazı kişilerce Gerçek 3D Touch olarak adlandırılıyor.

İlk Olarak Nokia Kullanmış!

Burada yapılan açıklamalar ile 3D Touch teknolojisini aslında Nokia’nın Microsoft satın alınmasından önce çıkardığı bir telefon modelinde görüldüğü söyleniyor. Peki bu ekran ne işe yarıyor? Bu ekran oldukça hassas bir dokunuş kabiliyetini sizlere sunuyor. Hatta neredeyse dokunmadan elinizi algılayan bu özellik, elinizi cihazın üzerinde gezdirerek kullanım imkanı sunuyor.

Nokia son günlerde yaptığı birkaç atılım ile isminin tekrar duyulmasını ve bir nebzede olsa insanlara piyasa için umut duymasını sağlamıştı. Çıkaracağı üst seviye telefonlar ile kullanıcıların ilgisini çeken Nokia, 3D Touch özelliğine sahip bu cihazı piyasaya tekrar süreceği şimdiden konuşulan konular arasında yer alıyor.

Nokia McLaren olarak adlandırılan 3D Touch özelliğine sahip model, üst seviye bir Windows 8.1 akıllı cihaz olarak biliniyor. Ancak günümüz teknolojilerine göre biraz eskimiş olan bu Nokia McLaren cihazı, satışa çıkması durumunda birkaç özelliği restore’ye girebileceğini söyleyelim.

Nokia McLaren Bizleri Neler Bekliyor?

  • İlk olarak eski bir işletim sistemine sahip olan Nokia McLaren, Windows Phone 8.1 ile çalışıyor. Eğer satışa sunulursa, güncelleme alması muhtemel olarak görünüyor.
  • Ekran olarak 5.5 inç boyutlarında Full HD bir yapıya sahip olan cihaz, sağlam bir kasaya sahip olduğu söyleniyor.
  • İşlemci olarak ise güçlü ama birkaç nesil eskimiş olan Snapdragon 800 çipset bulunuyor. Belki bu özellikte yenilemeye ve daha üst bir çipset ile değişmeye gidebileceğini hatırlatalım.
  • Yine eskimiş olan 2 GB RAM teknolojisi, yenilenerek 4 GB seviyelerine çıkabileceğini hatırlatalım. Ayrıca depolama arabirimi olarak ise 32 GB bir bellek cihazda yer alıyor.
  • Media olarak cihaz üzerinde çift led flaş’a sahip 20 MP çözünürlüğünde kamera ile geliyor. Ön tarafta ise oldukça zayıf olan 2 MP bir kamera yer alıyor.

Fiyat konusunda ve cihazın satılıp satılmayacağı konusunda bir bilgi bulunmuyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler