Nokia Dev Tabletleri İle Beraber Geliyor

Akıllı telefon sektörüne hızlı bir giriş yapan Nokia, ardı adına yeni telefon modellerini duyurmuştu. Bir nevi markanın Android işletim sistemini kabul etme süreci olarak gösterilen yeni akıllı telefon sürecinde Nokia’nın ne kadar başarılı olacağı ise tartışma konusu. İlk modeli olan Nokia 6 için bakıldığında sadece satışa çıkmasının 1.gününde tüm telefonların tükenmesi aslında markanın ne kadar özlendiğini de gösteriyor.

Böyle baktığımız zaman yeniden eski güncelerine döneceği düşünülen teknoloji devinin sektörde oldukça kararlı olduğu ise gelen iddialarla beraber net bir şekilde ortaya çıkıyor. Öyle ki marka sadece akıllı telefon değil şimdilerde de Nokia tabletleri ile geliyor.

Nokia Tabletleri 18.4 İnç

Oldukça uzun bir süredir tablet alanında yeni bir ürünü bulunmayan markanın akıllı telefonlarından sonra şimdide tabletleri üzerinde çalışma yaptığı ortaya çıktı. Yaptığı çalışma ile beraber akıllı telefonların dev markalarından biri olacağı düşünüle Nokia tablet konusunda ise beklenmedik bir teknolojiye yer verecek.

Nokia

Şimdilik yer alan bilgilere bakacak olursak marka 18,4 inç gibi dev bir ekran boyutu ile beraber gelmekte. Geniş tablet ekranının yanı sıra markanın diğer bir ayrıcalığının ise tabletlerin içerisinde yer vereceği teknoloji olacağı düşünülüyor. Zaten bir bilgisayardan bile büyük olan ekran boyutunun yanı sıra tabletin içerisinde harici ekran kartı ve Qualcomm Snapdragon 835 serisi işlemcilere yer verileceği düşünülüyor.

Teknik Özellikleri Ne Kadar Başarılı?

Tabletin boyutunun bu kadar büyük olması ve tabletin teknik özellikleri konusunda ilk bilgilerin verilmesi ile beraber tüm teknik özelliklerde merak konusu olmaya başladı. Tabletlerin ilk olarak Ram bellek ve depolama birimleri konusunda akıllı telefonlardan üst düzey bir teknoloji kullanacağı ve kamera konusunda da özel teknolojilere yer vereceği gibi düşünceler ortaya atılmaya başlandı.

Zaten işlemci serinin de piyasadaki en iyi serilerden biri olduğunu düşünürsek şüphe yok ki Nokia tablet alanında da isteneni verebilecek. Söz konusu tablet serilerinin ne zaman tanıtılacağı be bu ekran boyutu ile beraber tabletlerin hangi alanlarda kullanılabileceği merak konusu oldu. Bakalım Nokia tablet konusunda da isteneni verebilecek mi?

Popüler Haberler

İlgili Haberler