Nokia Android Sektörüne Giriyor!

Çin haber sitesinde yayınlanan bir habere göre Nokia önümüzdeki çeyrek için 2 cihaz çıkarmayı planlıyor. Hem de Android işletim sistemine sahip olacak bu iki cihaz, oldukça güçlü ve son teknolojilere sahip olması bekleniyor.

Gizmochina sitesi üzerinde yapılan açıklamalara ve görsellere göre Nokia, Android piyasasına Android 7.0 işletim sistemiyle beraber 2 cihazıyla girmeyi hedefliyor. Cihaz, aynı ülkemizde ki gibi Huawei ve Türk Telekom arasında ürün satış mantığında bir yaklaşımla Finlandiya ülkesinde HMD Global Oy markası aracılığı ile satılacağı duyuruldu.

Site üzerinde yapılan açıklamalara göre ortaya çıkacak bu iki modelin üst seviye telefonlara hitap edem klasmanda olduğu düşünülüyor. Ayrıca bu iki model, birbirlerine yakın özellikte olması düşünülüyor. Sadece ekran boyutları ve birkaç özelliğin farklı olması muhtemel olarak görünüyor.

Nokia Önemli Bir Adım Atıyor

Uzun süredir çırpınışlar içerisinde olan Nokia, bu adımı ile önemli bir kurtuluş paketini sunmuş olabilir. Çünkü insanlar Nokia markasını seviyor ve güveniyor. Ayrıca firma, ürün için sunacağı güncelleme desteği ile de kullanıcıların gönlünü şimdiden kazanmış olarak görünüyor. Birçok önemli haber sitesinde şuan bu konu üzerinde yazılar paylaşılıyor!

nokia

Nokia’dan Üst Seviye Android Telefonlar Geliyor

Öncelikle bu cihazların ekran özelliklerinden bahsetmek gerekiyor. Çünkü bu iki cihaz üzerinde 2K çözünürlüğe sahip bir ekran bulunması düşünülüyor. Bu tercih, kullanıcıların ilgisini çekecek önemli bir özellik olduğunun altını çizelim. Ancak bu ekran, fazladan ısınmada yapabileceğini de unutmayalım.

İşte en can alıcı noktası, işlemcisi… Android bu cihazlarda Snapdragon 820 son nesil yüksek performans işlemci kullanmayı planlıyor. Böylelikle üst seviye cihazlar arasında yer alacak bu model, başarılı bir girişim yapma şansını elde tutuyor. Cihaz için IP68 suya ve toza dayanıklılık sertifikası bulunacağı düşünülüyor.

Cihaz direk olarak Android 7.0 Nougat işletim sistemi ile çıkacak olması, bütün Android camiası için ilgi çekici bir özellik olarak görünüyor. Cihazın media özelliklerine baktığımızda, 22.6 MP çözünürlüğüne sahip bir arka kamera karşımıza çıkıyor. Böylesine güçlü bir cihazın bölgesel satış fiyatı ise 500 dolar civarında olması bekleniyor. Ülkemize gelmiş olsa, büyük ihtimal 2000 TL üzerinde bir fiyat olarak karşımıza çıkar.

Popüler Haberler

İlgili Haberler