Nokia Akıllı Saatlerine Devam Ediyor

Akıllı telefonlara geçiş sürecinde istediği ritmi bir türlü yakalamayan Nokia, bir zamanın en iyi telefon markalarından biri olarak gösterilse de geçiş sürecini iyi yapamadığı için akıllı telefon döneminde bir hayli düşüş yaşamaya başladı. Öyle ki ürettiği Lumia serileri beklenen ilgiyi görmeyince zarar etmeye de başlayan firma Microsoft tarafından da satın alındı. Nokia’yı satın aldıktan sonra kendi adı ile ürünleri piyasaya sürmeye devam eden Microsoft’un bir departmanı olarak çalışmaya başlayan Nokia kaybettiği prestiji geri kazanmak için ise sıkı bir çalışma içerisine girdi. Artık Microsoft adı ile piyasaya sürülen akıllı telefon serileri yavaş yavaş ilgi görmeye başlamasıyla beraber son dönemin trendi haline gelen yeni ürünlerde yavaş yavaş piyasaya sürülmeye başlandı. Bu noktada ilk olarak Nokia’nın akıllı saatleri Moonraker’i duymuştuk.

Üretiminin Durdurulduğu Açıklanmıştı

Kısa süre önce duyurulmasına karşın yakın zamanda Moonraker akıllı saatlerinin üretiminin de durduğu açıklanmıştı. Üretimin durdurulmasının ardından giyilebilir teknoloji alanında Microsoft geri adım atacak derken beklenmedik bir gelişme de yaşandı. Herkes çalışmalar bitti derken aslında Moonraker akıllı saatlerin gizli gizli üretimine devam edildiği ortaya çıktı. Twitter üzerinden yapılan paylaşımlarla ortaya çıkan gerçeğe göre saatin büyük bir kısmının da hazır olduğu gözlendi.

Tasarım Görselleri Sızdırıldı

İlk olarak ise Moonraker saat ile ilgili olarak tasarım görselleri sızdırıldı. Sızdırılan görsellere ek olarak kısa bir video yayını da yapılan saat için nasıl bir tasarım tercih edileceği de böylelikle ortaya çıkmış oldu. Kordon kısmında farklı renk seçenekleri sunacak olan Moonraker akıllı saatlerin ne zaman üretileceği ve ne zaman piyasaya sürüleceği de merak konusu oldu. Zira henüz üretim aşamasının devam ettiğine ilişkin bir açıklama bile gelmedi. Gerçekten Microsoft bu alanda yeni akıllı saati için üretime geçecek mi yoksa beklendiği gibi Moonraker projesi iptal mi edilecek bu noktada yapılacak olan açıklamayı beklemek gerekiyor. Zira Microsoft’un bu alanda yeni yatırımlar yapmaya başladığını da biliyoruz.

Popüler Haberler

İlgili Haberler