Nokia 8 İddialarını Qualcomm Yalanladı

Akıllı telefon dünyasına artık geri dönüş yapmış olan Nokia’nın en çok tercih edilen modelleri bile ortaya çıkmaya başladı. İlk olarak Nokia 6 akıllı telefonları için markanın uzun süredir konuşulmaya başlandığını söylemek gerekiyor. Geçtiğimiz günlerde özellikleri de netleşen akıllı telefonun ön siparişleri bile açılmıştı. Hatta Nokia 6 serisinin ön siparişlerinden sonra markanın stoklarının tükendiği bile ortay çıktı. Nokai’nın yeni akıllı telefonlarının stoklarının tükenmesine karşın tek konuşulan da bu akıllı telefonlar olmadı. Zira marka bir yandan da diğer seriler için çalışmalara başladı. Bu serilerden birisi de Nokia 8 akıllı telefonları oldu.

Kısa süre önce teknoloji fuarında Qualcomm stantlarında ortaya çıktığı iddia edilen Nokia 8 için ise bugün yeni bir yalanlama haberi geldi.

Qualcomm Görselleri Yalanladı

Aslında Nokia 8 serisinin görselleri olduğu iddia edilen görseller ilk defa Qualcomm’un standında ortaya çıkan akıllı telefon modeli için konuşulmuştu. Tüm iddialarda bu telefonun Nokia 8 olduğu açıklanmış ve hatta görsellerde yayınlanmıştı. Fakat bugün itibariyle marka tarafından bir açıklama geldi.

Nokia 8

Nokia 8 iddialarına karşı işlemci üreticisi yaptığı açıklamada stant üzerinde yer alan telefonun hiçbir şekilde Nokia serisi olmadığı ve sadece prototip bir akıllı telefon olduğu vurgulandı. Gelen yalanlama haberinden sonra ise bir kez daha gözler Nokia markasına çevrildi.

Nokia 8 Gelecek Mi?

Böyle bir açıklama yapılmasının hemen arkasından Nokia 8 akıllı telefonlarının da gelip gelmeyeceği merak konusu olmaya başladı. İddialara göre görüntülenen akıllı telefon yeni Nokia modeli olmasa da marka bu konuda çalışmalarına devam ediyor. Yani markanın beklenen yeni seri akıllı telefonları ile karşı karşıya kalabiliriz. Yeni seri akıllı telefonların özelliklerinin neler olacağı tüm bu özellikler iddia edilen düzey mi olacağı ise şimdilik merak konusu.

Nokia’nın bu konuda bir açıklama yapmasını beklemek gerekiyor. Zira şimdilerde yeni model olarak Nokia 6 akıllı telefonları gündemde. Stokları bile tükendiği açıklanan telefon haliyle daha uzun sürede konuşulacak gibi. En azından bu seriden sonra yeniden üst segment olacağı düşünülen akıllı telefon serisi hakkında konuşmalar başlayacak gibi.

Popüler Haberler

İlgili Haberler