Nokia 8 Akıllı Telefonları Görücüye Çıktı

Akıllı telefon sektöründe Nokia en büyük düşüş yaşayan markalardan biri olmuştu. Yaşadığı düşüş nedeniyle zarar bile etmeye başlayan seri uzun süredir telefon sektöründe de yer almıyordu. Fakat bu durum artık değişiyor. Zira Nokia 2017 yılında birçok akıllı telefon modeli ile beraber geliyor. İlk olarak CES 2017 fuarında görücüye çıkan yeni Nokia akıllı telefon modellerinin sonuncusu ise Nokia 8 modeli oldu.

Nokia 8 İlk Görseller Yayınladı

Android işletim sistemli yeni akıllı telefonları ile akıllı telefon sektörüne geri giriş yapacağı açıklanan marka şimdilerde yeni modelleri ile gündemde. Bir bir ortaya çıkan yeni Nokia 8 akıllı telefon modelleri ila sadece tek bir seri değil birçok akıllı telefon serisi piyasaya sürecek olan Nokia son olarak ise Nokia 8 görselleri ile gündeme geldi.

Nokia 8

Bugün itibariyle yayınlanan görsellerle beraber telefonun özellikleri de ortaya çıkmaya başladı. İlk açıklanan özelliklerde Snapdragon 835 serisi işlemcilerle beraber geleceği belirtilen modelin bunun dışında 4 GB Ram ve 32 GB depolama alanı ile beraber geleceği de belirtildi. Kamera konusunda ise 24 megapiksel arka kamera desteği ile beraber alanının en iyilerinden biri olacak olan serinin Nokia’nın amiral gemisi modeli olacağı da gündemde.

Ekran Özellikleri Nokia 8 Telefonlarını Üst Segmente Taşıyor

Ekran özellikleri konusunda ise Nokia 8 akıllı telefonlarının yine üst segment akıllı telefon sınıfı içerisinde yer alacağı düşünülüyor. Zira açıklanan ekran özellikleri henüz doğrulanmamış olsa da ekran özellikleri konusunda 5.7 inç Super AMOLED ekran teknolojisini tercih edecek olan markanın bunun dışında ekran çözünürlüğü olarak ise FULL HD çözünürlük değerine sahip olacağı da düşünülüyor.

1080p ekran çözünürlüğü, yeni işletim sistemi desteği ve güçlü işlemci desteği gibi ekstra özelliklerinin bulunacağı iddia edilen ve belli başlı tasarım görselleri de ortaya çıkmış olan Nokia 8 serisinin fiyatı konusunda ise belli başlı açıklamalar yapılmadı. Tabi ki her zaman olduğu gibi fiyat konusunda beklenen bazı tüyo açıklamaları yok değil. Fakat genel olarak seride henüz çıkış tarihi ve fiyat aralığının netlik kazanmayan bir özellik olarak beklediğini belirtelim.

Bir önceki yazmızda LG G6 hakkında yeni iddiaları okuyabilirsiniz.

Popüler Haberler

İlgili Haberler