Nokia 6 Satışları Yeniden Başlayacak Mı?

Akıllı telefon pazarında çok uzun zamandır Nokia markasını göremiyoruz. Son olarak Lumia serisi ile akıllı telefon pazarında yer alan marka, Lumia serisinde kullandığı Windows Phone işletim sistemi nedeniyle tercih edilmemiş ve kısa süre sonra firma zarar ettikten sonra Microsoft tarafından satın alınıştı. Nokia’nın Microsoft tarafından satın alınmasıyla beraber markanın bittiği de düşünülmüş ve artık Nokia serisinin üretilmeyeceği konuşulmuştu. Fakat beklentiler tersi yönde çıktı ve marka çok kısa bir süre önce yeni seri Android işletim sistemleri akıllı telefonları Nokia 6 serisini duyurdu.  Sadece duyurmakla da kalmayan marka kısa süre önce telefonları da satışa çıkarmıştı.

Ön Siparişlerde Stoklar Tükendi

Öncelikle Nokia 6 serisi akıllı telefonların ön siparişlerinin açıldığını duymuştuk. Ön siparişleri açılan telefonların ise çok kısa bir sürede stokları tükenmişti. Nokia stok yenilese de yine sadece ön siparişlerde tükenen telefonun geçtiğimiz gün satışları da başladı. Satışlara başlanmasının ardından ise Nokia’nın sadece 1 dakika içerisinde Nokia 6 serisi akıllı telefonlarını tükettiği öğrenildi.

Nokia 6

Haliyle şu an için satışı bulunmayan yeni seri akıllı telefonların bu kadar kısa süre içerisinde tükenmesi ve beklenenin çok üstünde bir ilgi alması markayı da harekete geçirdi. Geri dönüş modellerinden biri olarak değerlendirilen modelin yeniden üretimi başladı. Hızla yeni üretime geçen seri için ilk detaylarda gelmeye başladı.

Nokia 6 Yeni Serileri Geliyor

Zaman kaybetmeden satışına başlanan yeni seri akıllı telefon Nokia 6 için stokların tükenmesinden sonra şimdide üretimin yeniden başlaması telefonun satışında nasıl bir yol izleneceğinin merak edilmesine neden oldu. Nokia tarafından bu konuda yapılan açıklamalara bakacak olursak Nokia 6 serisinin üretiminde herhangi bir değişiklik olmayacak.

Sadece üretim sayılarının artacağının bilgisi verilen telefonların fiyatı ve sistemlerinde de değişiklik olmayacak. Bu kez marka ne kadar telefon üretecek bilinmez ama sadece 10 bin tane stokla başlayan serinin binlerce üretilebileceği düşünülüyor. Talep edilen miktarla ve şimdiden telefon için kayıt oluşturan kullanıcıların sayısı da bir hayli fazla. Tüm bunlarla beraber şimdilik Nokia 6 ile markanın başarılı bir geri dönüş yaptığını da söyleyebiliriz.

Popüler Haberler

İlgili Haberler