Nokia 6 Satışa Çıkmadan Stokları Tükendi

Cep telefonu konusunda aslında en ünlü markalardan biri olduğu bilinen Nokia akıllı telefonlara geçiş döneminde ise istediklerini pek alamamıştı. Son olarak Microsoft tarafından satın alındıktan sonra yeni akıllı telefonları da Microsoft adı ile piyasaya çıkan markanın geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama sonrasında ise Nokia’nın Android akıllı telefonlarla beraber geri döneceği de belirtilmişti. Android akıllı telefonları ile geri dönecek olan markanın bu noktada ilk adımlarından birisi ise Nokia 6 olmuştu. CES  2017 fuarı sonrasında tüm özellikleri ortaya çıkan telefonun Nokia tarafından da ön siparişleri açılmıştı. Sadece ön siparişlerinin açılması bile aslında Nokia 6’nın ne kadar uzun süredir beklenen bir telefon olduğunu ortaya koydu.

Nokia 6 Satışları İstenen Seviyeyi Yakalayacak Mı?

Tüm tanıtımlar ve açıklamalardan sonra ön siparişlerini de açtığını belirten firmanın bu açıklamasından hemen sonra ise bir anda satışları yükselmeye başladı. Hatta son yapılan açıklamalardan sonra ön siparişi açılan Nokia 6 akıllı telefonlarının çok kısa bir süre içerisinde ön siparişlerinin de stoklarının tükendiği belirtildi.

Nokia 6

Açılan tüm ön siparişlerle beraber stokların tamamen tükendiğinin açıklamasının ardından ise Nokia’nın beklenen telefon modeli olarak gösterilen Nokia 6 serisi de şimdiden istenen başarıyı da yakalamış oldu.

Rakiplerini Geride Bırakabilecek Mi?

Sadece ön sipariş verilerinin bile bu kadar yüksek olması Nokia 6 serisi akıllı telefonların rakiplerini de kolaylıkla geride bırakabileceğini gösteriyor. Nedendir bilinmez ama uzun bir süreden sonra yeniden telefon dünyasına dönen Nokia’nın beklenenden yüksek bir etki yaptığı da kesin. Özellikle orta segment akıllı telefon serileri içerisinde yeni iddialı modellerden biri olacak olan Nokia 6 ve diğer akıllı telefon modelleri için markanın bundan sonra nasıl bir satış stratejisi izleyeceği de merak konusu.

Zira hem üst segment akıllı telefonlarda hem de orta segment akıllı telefonlar arasında markanın yeni modellerinin şimdiden beklenen satış rakamlarını da elde edeceği gözüküyor. Bu durum diğer modeller içinde geçerli olursa eğer Nokia uzun bir süreden sonra akıllı telefon pazarına da tam olarak geri dönmüş olacak.

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler