Nokia 6 Dünya Çapında Satışa Çıkacak Mı?

Nokia’nın Android işletim sistemi ile beraber geri dönüş modeli olarak karşımıza çıkan Nokia 6 akıllı telefonları çıktığı ilk andan itibaren markanın büyük bir yükseliş yakalamasını sağlamıştı. Neredeyse Nokia’nın yeniden gündeme gelmesini sağlayan akıllı telefon olarak gördüğümüz söz konusu akıllı telefonlar çok az sayıda üretilmiş ve buna karşın sadece 1 dakika içerisinde telefonun stokları da tükenmişti.

Tüm bunların ardından söz konusu akıllı telefonların sadece Çin genelinde satışa çıkmış olması da kafaları karıştırmıştı. Söz konusu akıllı telefonlar arasında hatırı sayılır bir yeri oluşmaya başlayan Nokia 6 akıllı telefonların bu kadar beğenilmesi ile beraber markanın yeni adımlar atacağı da ortaya çıktı.

Nokia 6 Satışları Artacak Mı?

Bu noktada şu an için sadece Çin genelinde satışa çıkan akıllı telefonların beğenilmesi ve stoklarının tekrar tekrar tükenmesi ile beraber yeni seri akıllı telefonların sadece Çin genelinde değil dünya genelinde satışa çıkmasını gündem getirdi. Henüz üretim kapasitesi olarak çok yüksek miktarlarda üretim yapamayan Nokia’nın bu durumda ise planlarının neler olduğu telefonların gerçekten dünya pazarında satışa çıkıp çıkmayacağı ise şimdilik merak konusu olmaya başladı.

Nokia 6

Öncelikle şimdiden Nokia’nın bu konuda hazırlıklara da başladığını da belirtelim. Nokia 6 serisinin bu noktada dünya çapında da satışa çıkacağı düşünülüyor. Fakat bu noktada tam olarak nasıl bir yol izleneceği ve satışları bu şekilde artış gösterip göstermeyeceği de şu an için bilinmiyor.

Telefonu Adı Değişebilir?

Çin pazarında değil dünya genelinde satışa çıkmasıyla beraber söz konusu akıllı telefonlarının adının da değişebileceği belirtiliyor. Nokia 6 olarak değil de daha yeni bir isimle geleceği ve bu şekilde değişim göstereceği düşünülen akıllı telefonların toplamda ne kadar satış rakamı elde edeceği konusunda henüz bir öngörü dahi yok.

Markanın da bu konuda henüz net açıklamaları bulunmuyor. Fakat telefonun beklenenden çok ilgi görmesi bu iddiaları da oldukça güçlendirmekte. Özellikle son dönemde telefonun sürekli olarak stoklarının tükenmesi de bu durumu net bir şekilde özetlemekte. Bakalım Nokia 6 dünya çapında yeni bir isimler beraber gelecek mi?

Popüler Haberler

İlgili Haberler