Nikon Z fc: Yeni Retro Tasarımlı APS-C Aynasız Fotoğraf Makinası Duyuruldu

Nikon; klasik SLR stilini hatırlatan retro bir tasarıma sahip ancak modern özellikler ve performans sunan, 21MP APS-C biçimli aynasız fotoğraf makinesi Nikon Z fc modelini resmi olarak duyurdu.

Nikon Z fc aynasız fotoğraf makinası; mevcut Z50 modeliyle aynı sensör ve işlemciye sahip. Fakat hareketli bir LCD ekran, USB-C soketi gibi yeni özellikler sunuyor. Plastikten yapılmış gövdenin, ön ve üst kısımda deri tonlu ekler ve alüminyum kadranlar kullanılmış. Bu kadranlar; ISO ayarı, deklanşör hızı ve pozlama telafisi gibi seçenekleri hızlı bir şekilde ayarlamayı sağlıyor. Ayrıca üstte bulunan küçük bir LCD göstergede mevut diyaframın durumu gösteriliyor. Ayrıca özel bir video kayıt düğmesi bulunuyor.

Z fc modelinin arkasında yana doğru açılır dokunmatik bir ekran bulunuyor. Ayrıca elektronik vizör, 2360k nokta OLED panelden oluşuyor.

Makinada EXPEED 6 görüntü işlemcisi ve 20,9MP APS-C yapıda CMOS sensör bulunuyor. 4K video çekimi yapabiliyor. Ses kaydı için mikrofon girişi ve HDMI çıkışı var.

Nikon Z fc modeli, siyah ve gümüş renk seçenekleriyle Temmuz ayı sonunda, sadece gövde seçeneği ile 960$’a ve DX 16-50mm f/3.5-6.3 VR lens seçeneği ile 1100$’a satışa çıkacak.

Popüler Haberler

İlgili Haberler