Nexus Serisini Bizzat Google Üretecek

İnternet dünyasının devi olarak bilinen Google, artık sadece internet ile anılmıyor. İnternet ve arama motoru bir yana dursun artık Google, ürettiği teknolojilerle de gündeme gelmeye başladı. Akıllı gözlükleri, insansız araçları, asistan arabaları derken dev firma şimdilerde de VR teknolojisi ve akıllı telefon alanında yaptığı atılımlarla gündemde. Nexus serisi akıllı telefonların sahibi olan Google haliyle akıllı telefonlarında da kendi işletim sistemini kullanarak aslında bu alanda nadir görülen bir yapıyı da oluşturdu. Tıpkı Apple gibi kendi işletim sistemini kendi telefonunda kullanan Google’ın Apple firmasından ayrılan tek özelliği ise aslında akıllı telefonlarını doğrudan kendisinin üretmemesi. Yani her ne kadar teknoloji Google’a ait olsa da kimi zaman Samsung kimi zaman HTC kimi zaman Asus tarafından üretilen Nexus serisi bu sayede sadece Google adıyla değil farklı markalarında adını taşıyor. Google ise aldığı kararla beraber artık bu yapının değişeceğini açıkladı.

Tüm Üretimi Google Yapacak

Alınan bilgilere göre Google şuan için kullanılan bu üretim yapısından artık rahatsız olmaya başladı. Kendi markasının başka telefonların adıyla yayınlanmasından mı yoksa yeni bir plan mı var bilinmez ama gelen bilgilere göre artık bu yapı değişiyor. Nexus serisine gösterdiği özeni biraz daha arttırmak isteyen Google, artık telefonun tüm üretimini de kendisi yapacak. Sadece tasarımında ya da hangi sistemin kullanılacağının belirlenmesinde değil üretim bandından da doğrudan yer alacak olan Google bu şekilde aslında Apple mantığında olduğu gibi kendi serisini de oluşturmuş olacak.

İşletim Sistemi Özelleştirilebilir

Google’ın Nexus serisini tamamen kendisinin üreteceğinin açıklanmasıyla beraber bu alanda yeni iddialarda ortaya atılmaya başlandı. Zira Nexus üretiminin doğrudan Google tarafından yapılıyor olması bu alanda Google’ın Android tabanlı özel bir işletim sistemi geliştirmesine de neden olabilir. Tamamen kendine özgü bir cihaz oluşturmayı hedefleyen Google’ın tüm bu iddialarla beraber 2017 yılı için çıkacak olan serilerin üretiminin tamamen Google bünyesinde yapılması için çalışmalara başladığı da biliniyor. Firmanın Nexus serisini bu üretim anlayışıyla ne derece değiştireceği de merak konusu. Tüm bu detayları öğrenmek için Google’ın açıklamasını beklemek gerekiyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler