Nexus Sailfish Özellikleri Ortaya Çıkıyor

Yeni Nexus akıllı telefon modelinin resmi çıkış tarihine kısa bir zaman kalmasına rağmen henüz beklenilen kadar sızıntı haberlerin gelmediği görülüyor. Son olarak ele geçirilen sızıntı bilgiler arasında cihazın AnTuTu hız raporları ortaya çıktı.

Ortaya çıkan hız testi sonuçlarından elde edilen bilgilere göre Nexus Sailfish modelinde Snapdragon 820 işlemci yer alıyor. İşlemcinin yanı sıra akıllı telefonun bünyesinde Adreno 530 GPU’nun yer alacağının iddia edilmesi büyük bir yankı uyandırdı. Uzun zamandan beri Nexus Sailfish modelinin 4 GB RAM ile geleceği tahmin ediliyordu. Hız testinin sonuçlarından da RAM beklentisinin doğru olduğu gün yüzüne çıkmış oldu.

Nexus Sailfish modelinin akıllı telefon pazarında sahip olacağı teknik donanım özellikleriyle LG G5, HTC 10 ve Samsung Galaxy S7 akıllı telefon modelleriyle aynı seviyede olacağı tahmin ediliyor. 2016 yılının en çok ilgi gören amiral gemisi akıllı telefon modelleri arasında Nexus Sailfish’in nasıl bir ilgi göreceği merak ediliyor. Özellikle rakipleri karşısında tutunabilmesi için satış fiyatının son derece rekabetçi olması gerekiyor. Aksi taktirde son derece başarılı amiral gemisi rakipleri karşısında Nexus Sailfish modelinin şansı oldukça düşük görülüyor.

Teknik donanım özelliklerinin yanı sıra ortaya çıkan diğer bilgilere göre ise telefonun Android 6.0 Nougat işletim sistemiyle birlikte satışa sunulacağı tahmin ediliyor. 32 GB dahili depolama alanı, 1080×1920 piksel ekran çözünürlüğü ve 5,2 inç ekran büyüklüğü de ortaya çıkan diğer ayrıntılar arasında yer alıyor.

Nexus Sailfish Kamera Özellikleri

Her ne kadar teknik olarak belirli bir seviyenin üzerinde yer alsa da Nexus’un kamera konusunda beklenileni veremeyeceği düşünülüyor. Nexus Sailfish akıllı telefon modelinde 13 MP arka kamera, 8 MP ön kameranın yer alması bekleniyor. Kamera teknolojisi ile ilgili olarak diğer ayrıntılar ise şuan ortaya çıkmayan detaylar arasında yer alıyor.

Henüz tüm bu bilgilerin sızıntı olmasından dolayı her hangi bir gerçekliği bulunmamaktadır. Cihazın resmi tanıtım etkinliğiyle birlikte tüm ayrıntıların gün yüzüne çıkacağı ifade ediliyor. Fakat gerçek özelliklerinin de sızıntılarla ortaya çıkan bilgilerle benzerlik göstermesi bekleniyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler