Motorola Türkiye’ye Geri Dönüyor

Bir zamanlar dünyanın en çok satışı yapılan telefon markalarından biri olan Motorola, akıllı telefonlara geçiş döneminde eski başarısını yakalayamamıştı. Akıllı telefonları ile pazardaki yerini alsa da pek fazla tercih edilen seriler ortaya çıkartamayan Motorola’nın tüm bunlarla beraber bazı pazarlardan çekildiğini de biliyoruz. Dev markanın çekildiği pazarlar arasında ülkemizin de yer aldığını biliyoruz. Son birkaç senedir Türkiye’de yeni model akıllı telefon satışı yapmayan Motorola sadece ülkemizde değil bunun dışında birkaç Avrupa ülkesinde de ürün satışını durdurmuştu. Ardın ardına satış durdurma haberlerinden sonra ise şimdilerde beklenmedik bir haber geldi. Zira Motorola yeni akıllı telefon serisi ile Türkiye’ye geri dönüyor.

Lenovo Tarafından Üretilecek

Geçtiğimiz yıllarda dev telefon markasının Google tarafından satın alındığını duymuştuk. Fakat Google’ın istediği başarıyı yakalayamaması ve Motorola’yı eski günlerine döndürememesinden sonra Google’da Motorola satışını gerçekleştirmişti. Bu kez ise dev marka Lenovo tarafından satın alındı. Lenovo tarafından satın alındıktan sonra yeniden bir oluşum içerisine giren Motorola için geçtiğimiz günlerde de yeni bir model tanıtımı daha yapıldı. Lenovo markası altında yayına geçirileceği açıklanan yeni modelin adı için ise Moto G4 olacağı açıklandı. Performans konusunda kullanıcılara birçok çözüm sunması beklenen ve üst seviye bir akıllı telefon olması beklenen Moto G4 ile eskiye de geri dönüş yapılacak.

Avrupa Pazarına Geri Dönüş

Motorola için yayınlanacak olan yeni modelle beraber artık Lenovo’nun yeniden eski Motorola günlerine geri dönmeye çalışacağı da açıklandı. Bu noktada ilk olarak yeni telefonların Türkiye’de satışa sunulacağı açıklandı. Türkiye’ye uzun yıllar sonra geri dönmesi beklenen serinin bunun dışında birçok Avrupa ülkesinde de yeniden piyasaya sürülmesi bekleniyor. İlk olarak Moto G4 ile giriş yapılacak olan pazara ise kısa süre içerisinde yeni modeller ekleneceği de belirtiliyor. Yeni modellerin özellikleri konusunda henüz belli başlı detaylarında belli olmadığını belirtelim. Bu konuda ilk adımı Moto G4 ile atması beklenen Lenovo’nun fiyat aralığı olarak ise diğer akıllı telefonlardan düşük bir fiyat aralığı sunması bekleniyor.

 

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler