Motorola Moto X 2016 Üst Düzey Akıllı Telefon Sızdırıldı!

Akıllı telefon pazarında iyi işler başaran Motorola markası için önemli bir haber mevcut! Motorola markasının çıkarması beklenen yeni üst seviye telefonlarından Moto X hakkında bilgiler mevcut. İnternet üzerinden sızdırılan bu bilgiler ile, cihazın teknik özellikleri ve şaşırtan donanımları bulunuyor.

Motorola tarafından yapılan açıklama ile Moto X serisi için yeni telefon çıkarmayacağı konuları gündeme gelmişti. Bu seriyi sonlandıran Motorola markası, yeni serisi olan Moto Z hakkında kısa bir açıklamada bulunmuştu. Ancak Moto Z serisi için ürün çıkarmadan önce son kez Moto X serisi için bir cihaz çıkaracağı açıklamaları mevcuttu. İşte bu konuşulan cihaz, Moto X 2016 adıyla ve Motorola XT1650 ürün koduyla tanınıyor. Bu verilere Benchmark testleri üzerinden ulaşıldığını hatırlatmakta fayda var!

Benchmark Testinde Görüldü!

Motorola Moto X 2016 serinin cihazı, ilk olarak GFXBench sitesi üzerinde görüldü. Bu site üzerinde yer alan bu üst seviye telefon için önemli özellikler gözlemlendi. Cihazın görselleri konusunda bir bilgi bulunmadığını ve sadece teknik özelliklere dair bilgilerin bulunduğunun altını çizelim. Bu yüzden Moto X 2016 cihazı için görünüş açısından bir yorum yapmak mümkün değil! Ancak Moto Z serisinden bir cihaza benzemesi muhtemel olarak görünen fikirler arasında yer alıyor.

Motorola Moto X 2016 Özellikleri

  • Bu cihaz, fabrikadan Android 6.0.1 sürümü ile çıkıyor. Ayrıca Motorola’nın Motoblur arayüzüne sahip olması bekleniyor.
  • Cihaz üzerinde ekran boyutları konusunda bir yorum yapmak mümkün değil. Ancak benchmark testlerine göre cihaz 5.5 inç boyutlarında ve 1440p çözünürlüğünde olması muhtemel karşılanıyor.
  • Cihazın en önemli özelliklerinden birisi ise Snapdragon 820 işlemci ile geliyor olması. Bu işlemci 4 çekirdeğe sahip olup, sektörün en güçlü çipsetlerinden birisi olarak biliniyor. Grafik arabirimi olarak Adreno 530 donanımı kullanılıyor.
  • Cihaz üzerinde 4 GB RAM ve 32 GB depolama arabirimi bulunuyor. Testlerden göründüğü kadarıyla kullanıcıya bu depolama alanından 24 GB’lık bir yer kullanım hakkı olarak veriliyor.
  • Cihazın dikkat çeken bir diğer özelliği ise arka tarafta çift kamera ile geliyor olması! Bir tanesi 21 MP ve diğeri 16 MP çözünürlüğünde kamera arka tarafta bulunurken, ön tarafta ise 5 MP çözünürlüğüne sahip tek kamera yer alıyor.

motorola moto x 2016 gfx bench

Popüler Haberler

İlgili Haberler