Motorola Moto 360 Sahiplerine Kötü Haberi Verdi

Akıllı telefon pazarında kaybettiği yeri geri kazanmak için son temsilcisi olarak gösterilen Motorola Z ile kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanan dev firma Motorola bu alanda alternatif ürünleriyle de beğeni toplamayı başarmıştı. Akıllı ürün teknolojilerinde özellikle giyilebilir teknoloji alanında büyük adımlar atan firma bu alanda ilk temsilcisi olarak ise Moto 360 akıllı saatini piyasaya sürmüştü. Oval tasarımı ve kayış şıklığıyla hem şık bir aksesuar hem de bir asistan görevi gören Moto 360 akıllı saat, alanın tercih edilen ürünlerinden biri olmayı da başarmış ve satış rakamlarına da bu ilgi doğrudan yansımıştı. Fakat saatin özellikle teknik kısmının yetersiz kaldığını düşünen firma Moto 360 serisinden kısa süre sonra Moto 360 2 ile yeniden güçlendirilmiş bir şekilde piyasadaki yerini almıştı. Saatin ilk seri ile en büyük benzerliği ise yine Android Wear işletim sistemine sahip olması olmuştu.

 Güncelleme Ne Yazık Ki Gelmeyecek

Android’in akıllı saatler için oluşturduğu yeni işletim sistemini kullanan Moto 360 hem ilk seride hem de ikinci seride bu kullanımına devam etti. Tabi saatlerin gelişmesiyle beraber Android için de Wear 2 güncellemesi yayınladı. Moto 360 2 saatlerinin ise bu güncellemeyi alıp almayacağı tartışma konusu olmuştu. Bir kesim güncelleme geleceğini iddia ederken karşı bir kesimde gelmeyeceğini iddia ediyordu ki beklenen açıklamada geldi. Motorola resmi hesabından yaptığı açıklamada akıllı saat için yeni güncelleme gelmeyeceğini duyurdu. Mini klavye ve benzeri birçok yeniliği içerisinde barındıran Android Wear 2 işletim sisteminin akıllı saate gelmeyeceği de böylelikle kanıtlanmış oldu.

Güvenlik Güncelleştirmeleri Devam

Sistem güncellemesinin gelmeyeceğinin bildirilmesi üzerine Moto 360 kullanıcı hüsrana uğrarken Motorola bir açıklama daha yaptı. Yapılan açıklamada bu kez sistem güncellemesi gelmese dahi güvenlik amaçlı olarak yayınlanan güncelleştirmelere devam edecekleri bildirildi. Saatin güvenlik güncelleştirmesi alması ne kadar etkili olur bilinmez ama aldıkları karar ile Motorola bu alanda da birçok kullanıcısını kaybedecek gibi. Zira aynı sınıf birçok saat sistem güncellemelerini şimdiden aldı.

Popüler Haberler

İlgili Haberler