Motorola Kulaklık Girişi Olmayan İlk Telefon Oldu

Uzun bir süredir Apple tarafından yeni akıllı telefon modellerinde kulaklık girişinin kaldırılma planlarıyla ilgili olarak sürekli haberler ortaya çıkıyordu. Yeni çıkacak olan iPhone modellerinde Apple tarafından kulaklık girişinin kaldırılmasıyla birlikte iPhone’nun dünyanın ilk kulaklık girişi olmayan telefon olması beklenirken hiç beklenmedik bir şekilde Motorola’dan büyük bir atak geldi.

Motorola Dünyanın İlk Kulaklık Girişi Olmayan Telefonunu Üretti

Motorola tarafından yeni modelinde kulaklık girişinin kaldırılması teknoloji dünyasında büyük bir yankı uyandırdı. İlk olarak Moto Z modelinde giriş kaldırılırken markanın yeni çıkaracağı tüm akıllı telefon modellerinde kulaklık girişinin olması beklenmiyor.

USB-C Portu Kullanılacak

Bir kulaklık girişinin dünya genelinde standart olarak 3,55 mm olduğu biliniyor. Kulaklık girişinden dolayı ilk olarak cihazların daha ince bir tasarıma sahip olmalarını engelliyordu. Moto Z modelinde kulaklık girişinin tamamen kaldırıldığı ve bunun yerine telefonla kulaklık arasındaki bağlantı için USB-C Portu’nun yeterli olacağı görülüyor.

Normal bir kulaklık girişinden farklı olarak USB-C portu sayesinde daha kaliteli ses çıkışı sağlanabileceği de belirtiliyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler