Motorola Giriş Seviyesinde Moto E3 Tanıttı

Akıllı telefon pazarında giriş seviyesi telefonlar tanıtarak farklı bir kesime hitap eden Motorola, farklı sınıflar için cihazlarda ürettiğini söylemeden geçmeyelim. Ancak son zamanlarda üzerinde durduğu giriş seviyesi telefonlar, markanın ilerleyiş politikasında önemli bir farklılık yaptığını bizlere gösteriyor.

Motorola markası, geçtiğimiz günlerde giriş seviyesi telefonlarını tanıtacağı ile ilgili bir haber yapmıştı. Bunlardan birisi olan Moto E3 cihazının yanında ayrıca Moto G4 ürünü de bulunuyordu. Bu duyuru tarihi olarak ise Eylül ayı olması düşünülüyordu. Ancak Moto E3 için fragman tarzında bir tanıtım gerçekleşti.

Moto-E3-Press-3

İşte Giriş Seviyesi Moto E3 Özellikleri

Öncelikle giriş seviye bir cihaz olduğunu ve uygun fiyata kullanıcılara sunulacağını söyleyerek Moto E3 temel özelliklerini sizlere aktaralım. Cihaz üzerinde 5 inç boyutunda bir ekran bulunuyor. Bu ekran HD kaliteye sahip olup, kullandığı teknolojiler hakkında pek bir bilgi bulunmuyor.

Cihazda dikkat çeken bir özellik ise “su itici nano” ile kaplı olacak olması. Bu sayede suya bir nebze dayanıklı olacağı söylenebilir. Giriş seviyesi telefonlar için çokça tercih edilen Snapdragon 410 işlemcisi ile gelecek olan cihaz, 4 çekirdeğe sahip olacak. Bu işlemci G4 Play cihazında da bulunması bekleniyor.

Cihazda kullanılan grafik arabirimi hakkında bir açıklama bulunmuyor. Bir diğer bilinen özellik ise  cihazın Android 6.0 Marshmallow işletim sistemi ile gelecek olması. Bu telefon, önümüzdeki aylarda kullanıcılara sunulacak olan Android 7.0 güncellemesi alıp almayacağı konusunda bir destek şu anlık söz konusu değil.

Cihaz üzerinde 1 GB RAM donanımı bulunacağı ve 8 GB depolama arabirimi ile geleceği biliniyor. Her ne kadar günümüz için yeterli olmasa da giriş seviyesi için beklenen bir donanım olduğunu söyleyelim. Tüm bu donanımları besleyecek bataryanın boyutu ise 2800 mAh gücünde olması bekleniyor.

Media ara birimleri ise, arka tarafta 8 MP ve ön tarafta 5 MP çözünürlüğüne sahip kameralar ile destekleniyor. Kesin olmasa da 1080p kalitede video kaydedebilme özelliğine de sahip olacak. Motorola Moto E3 fiyatı ise, giriş seviyesi telefonlara bakıldığında ideal bir seviyede olduğu görülüyor. Cihaz, Tesco ve Amazon üzerinden 135 dolar civarında bir fiyat ile satışa sunulacak.

Popüler Haberler

İlgili Haberler