Moto Z Serisi İçin Yeni Bir Versiyon Geliyor

Akıllı telefonlara geçiş döneminde başarılı olamayarak sektörde yok olup giden markalardan biri olarak gösterilen Motorola kısa süre önce Lenovo tarafından satın alınmış ve akıllı telefon pazarına geri dönüş yapacağını duyurmuştu. Yapılan tüm bu açıklamalardan sonra bir dönemim cep telefonu devinin hangi modellerle geri döneceği de merak konusu olmuştu. Tüm merakları söndüren seri ise Motorola Moto Z serisi olmuştu. Getirdiği yenilikler ve yeni teknolojiler ile beraber aranan akıllı telefon modellerinden biri olan Moto Z serisinin özelleştirilebilir modları da markanın epey bir öne çıkmasını ve haliyle akıllı telefon pazarına geri dönüş yapmasını sağlamıştı.

Yeni Modlar İle Beraber Yenilenmiş Moto Z

Telefonun beklendiği gibi bir ilgi görmesi ve satış oranlarının da epey yüksek olması markanın bu seri için yeni adımlar atacağını da gösteriyordu. Nitekim beklentilerde boşa çıkmadı ve şimdilerde Moto Z serisinin yeni modeli için belli başlı detaylar ve en önemlisi de performans testleri ortaya çıktı.

Moto Z

Performans testlerinin ortaya çıkması ise aslında markanın ilginç birkaç adım attığını da göstermiş oldu. Öyle ki testlere göre yeni modelin yeni adı yok. Var olan akıllı telefonun güncellenmiş versiyonu olarak piyasaya çıkış yapacak. Bu durumda da üst segment akıllı telefon özelliklerine sahip olan yeni bir model geleceği düşünülüyor.

Snapdragon 835 İşlemcileri İle Geliyor

Performans testlerinin ortaya çıkması yeni Moto Z akıllı telefonlarının nasıl bir teknolojiye sahip olacağını da göstermiş oldu. İlk test sonuçlarına göre Moto Z üzerinde yeni seri Snapdragon 835 işlemcileri kullanılacak. Buna ek olarak işlemcileri destekleyen 4 GB Ram miktarları göreceğiz.

Yeni sanal asistan ve yeni modlar gibi de ekstra teknolojileri olacağı düşünülen modelin işletim sistemi konusunda da güncelleneceği ve Android 7.1.1 olan en güncel Android sürümünü de barındıracağı belirtiliyor. Tüm bu iddialardan sonra telefonun isminin de netlik kazanması ile beraber yeni serinin ne zaman çıkış yapacağı ve fiyatının ne olacağı konusunda da belli başlı bilgilerin verilmesi bekleniyor. Şu an için bu konuda net bilgiler bulunmuyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler