Moto Z İçin Beklenen Android Güncelleme Açıklaması

Tıpkı Nokia gibi akıllı telefon modellerinin sevilmemesi gerekçesi ile akıllı telefon üretimine bir süre ara veren ve yeni modellerini piyasaya sürmeyen Motorola, kısa süre önce Lenovo tarafından satın alınarak tekrar akıllı telefon pazarında yer almaya başlamıştı. Bu noktada markanın yeni telefon modelleri arasında en sevilenlerinden biri ise Moto Z serisi olmuştu. Hem özelleştirilebilir modları sayesinde hem de sevilen teknik özellikleri sayesinde beklenen ilgiyi de gören Moto Z serisinin en büyük ayrıcalığı ise güncelleme desteği alması olmuştu. Yapılan açıklamalar ile beraber modelin yeni seri Android güncellemeleri alacağı belirtilmiş fakat net bir tarih verilmemişti.

Moto Z Kullanıcılarının Beklediği Haber Geldi

Uzun süredir beklenen yeni güncelleme için ise sonunda beklenen haberde geldi. Motorola tarafından yapılan açıklama ile beraber bir kez daha Moto Z için yeni işletim sistemi güncellemesi geleceği de doğrulanmış oldu. Bunun dışında yeni işletim sistemi güncellemesine ek olarak markanın yeni güncelleme için çalışmalara başladığı da belirtildi.

Moto Z

Yeni güncelleme için yine tarih vermese de kesin olarak yeni güncellemeyi doğrulan Motorola, bunun dışında bu ay içerisinde yeni güncellemesinin geleceğini de belirtti. Android Nougat güncellemesinin gelmesi ile beraber seride ne gibi değişiklikler olacağı ise henüz bilinmiyor. Android Nougat’ın ana özelliklerinin geleceği kesin fakat Moto Z serisinin yeni işletim sistemi ile ilgili ne gibi özelleştirmelere yer vereceği de merak konusu.

Android Nougat Güncellemesi Yavaş Yavaş Çıkmaya Başladı

Tüm bunlarla beraber Moto Z akıllı telefonlarının dışında diğer akıllı telefon serileri için de yavaş yavaş Android işletim sistemi güncellemelerinin yayınlanmaya başladığını belirtelim. HTC, Samsung, Motorola Moto Z derken birçok seri için yayınlanan yeni güncellemelerin bundan sonra da hangi seriler için yayınlanacağı merak konusu oldu.

Google’ın yeni işletim sisteminin güncellemelerine de devam edeceğinin açıklanmasıyla beraber Android Nougat sürümünün güncellemelerinin de daha birçok seriye gelebileceği de düşünülüyor. Fakat yeni güncellemeler sonrasında akıllı telefonların ne gibi özelliklerinin olacağı konusunda Google tarafından da yapılmış olan net açıklamalar bulunmuyor. Yeni güncellemelerin ne gibi özelliklere sahip olacağını da Google açıklamalarından sonra görebileceğiz.

Popüler Haberler

İlgili Haberler