Microsoft’tan Son Derece İddialı Yeni Bir Windows Phone

Akıllı telefon pazarın bir türlü istediğini bulamayan Windows’un pes etmeyi düşünmediği bir kez daha ortaya çıktı. Uzun bir süredir akıllı telefon pazarında sessiz kalan Windows’un bu zaman içerisinde bir takım hazırlıklar yaptığı da iddia ediliyordu.

Windows Gözünü Zirveye Dikti

Dünya teknoloji devi Microsoft’un akıllı telefon pazarında gözünü zirveye diktiği sürekli olarak dile getiriliyor. Firma tarafından daha önce yapılan atakların büyük bir çoğunluğunun hayal kırıklığıyla sonuçlandığı herkes tarafından biliniyor. Windows’un en büyük rakibi olan Android’in seviyesine yaklaşamaması firmayı tekrar atağa geçirmiş görünüyor.

Konuya dair Windows Kurumsal Başkan Yardımcısı Kevin Gallo’nun yaptığı açıklamalarda da Wnidows’un yakın geleceğe dair akıllı telefon üzerinde büyük planlarının bulunduğu dikkatlerden kaçmadı.

Bunun yanı sıra yapılan açıklamalarda yeni bir Windows Phone modelinin geleceğine dair de ipuçları verilmiş oldu. Yeni Windows Phone modelinin önceki modellerden farklı olarak son derece güçlü donanım özelliklerine sahip olacağı ve rakipleri karşısında da oldukça iddialı olacağına dair sinyaller veriliyor.

Her ne kadar Windows’un akıllı telefon üzerinde çalışmalara ara verildiği düşünülse de firma durumun böyle olmadığını net bir şekilde ortaya koymaya hazırlanıyor. Teknoloji dünyasındaki sahip olduğu yeteneklerle ve alt yapıyla oldukça büyük bir kozu elinde bulunduran Microsoft’un yakın bir zaman içerisinde gün yüzüne çıkaracağı akıllı telefon modeli büyük bir merakla bekleniyor.

Android ve iOS işletim sistemlerinin yanında zayıf bir halka olarak görülse de Microsoft’un sahip olduğu potansiyelin de hiç bir zaman unutulmaması gerekiyor. Atılacak olan mantıklı ve sağlam adımlarla birlikte Microsoft’un yeni bir Windows Phone modeliyle akıllı telefon pazarındaki gücünü bir kez daha göstereceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Önümüzdeki günlerde Microsoft tarafından sık sık akıllı telefon modeliyle ilgili olarak haberlerin ortaya çıkacağı ve bunlara bağlı olarak da yeni Windows Phone modelinin şekillenmeye başlayacağı düşünülüyor.

Microsoft’un üretmeyi planladığı telefonda yeni bir işletim sisteminin denenmeyeceği Windows işletim sistemiyle yola devam edileceği yapılan açıklamalar arasında yer alıyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler