Microsoft Yeni Telefon Modelleriyle Uğraşıyor!

Büyük teknoloji devi Microsoft, akıllı telefon alanında her ne kadar başarısız olsa da yine de telefon üretme konusunda ısrarcı davranarak yeni ürünler ortaya koymaya devam ediyor. Android ve İOS pazarındaki amansız rekabet, Windows Phone için pek etkileyen bir durum olmadığını söyleyebiliriz.

Geçtiğimiz günlerde Lumia 950 ve Lumia 950 XL modellerini tanıtan Microsoft, bu cihazları için pek bir ses çıkarmadığını ve gündeme dair bir bilgi bulunmadığını söyleyebiliriz. Bu yoğun sessizlik ile telefon sektöründe pasif olarak ilerleyen Microsoft, bu sessizliğini bir fotoğraf ile bozdu! Yeni bir Windows 10 Mobile cihazı ile piyasayı yoklayan Microsoft, bu sefer yeterli ilgiyi toparlayabilecek mi görelim!

Görsellerde 3 Farklı Yeni Cihaz Bulunuyor!

Yayınlanan görsellere göre 3 farklı yeni bir telefon modelini gösteren Microsoft, bu sefer sessizliğini iyi bir şekilde kesmiş ve kullanıcıların ilgisini çekecek bir konsept ile gelmiş gibi görünüyor. Lumia 650 XL modeli, Nokia XL 2 modeli ve son olarak Lumia 2020 adlı modeli ile Microsoft kendisini gösteriyor!

Microsoft Lumia 2020 Özellikleri

Öncelikle bu modelin görünüşü, resimdeki büyük ve sağ tarafta kalan cihaza ait olduğunu söylememiz gerekiyor. Evet bu cihaz tam bir tablet boyutunda! Tam tamına 8.3 inç boyutlarında olan bu cihaz  Full HD bir ekrana sahip olarak geliyor. Ayrıca cihaz içerisinde dokunmatik panelin daha rahat kullanılması için stylus bir kalem de bulunuyor. Bu cihazın en ilgi çeken özelliği ise Windows RT işletim sistemine sahip olması. Yani tablet ve bilgisayar arasında bir ürün olarak karşımıza çıkıyor.

Microsoft Lumia 650 XL Özellikleri

Şuan teknik bir bilgi bulunmasa da bu cihaz için ekran boyutları olarak 5.4 inç olacağını söylemek mümkün. Bu ekranı ayrıca HD bir kalitede olması beklenen özellikler arasında yer alıyor.

Android İşletim Sistemli Nokia XL 2

Bu cihazların haricinde Nokia XL 2 cihazının Android işletim sistemi ile gelmesi, Microsoft markaları telefonların satışında önemli bir etki yaratacağını düşünüyoruz. Bu 3 cihaz hakkında detaylı bilgi, büyük ihtimal yıl sonunda tanıtılacak ve satışı sunulmuş olacaktır. Ayrıca fiyat ve segmenti ile ilgide bir bilgi bulunmuyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler