Microsoft HoloLens İle Beklediği Satış Rakamına Ulaştı

Akıllı saatlerden sonra giyilebilir teknoloji ürünleri arasında en çok ilgi çeken ürünlerden birisi VR gözlükleri oldu. İlk etapta çok yüzeysel bir teknoloji olarak gösterilse de kısa süre içerisinde VR gözlük teknolojisi de çok fazla geliş göstermeye ve daha karmaşık bir yapıya dönüşmeye başladı. İlk olarak yeni seri üst segment HCT Vive, Oculus Rift gibi sanal gerçeklik gözlükleri görmeye başladık. Bunun dışında son dönemde ise artık sadece sanal gerçeklik değil sanal gerçeklik teknolojisi ile birleştirilip olan yeni teknolojilerde gözlüklerde kullanılmaya başladı. Bu alanda en iddia firmalardan birisi de Microsoft oldu. HoloLens gözlükleri ile beraber artırılmış gerçeklik teknolojisini VR gözlüklerle buluşturan marka gözlükleri ile beraber beklenen satış rakamlarına da ulaşmaya başladı.

HoloLens Satışları Nasıl Gidiyor?

Microsoft’un bu alanda özel olarak geliştirmiş olduğu kasklar olarak bilinen HoloLens gözlükleri çok kısa bir süre öncede zaten satışa çıkarılmıştı. Gözlüklerin satışa çıkarılması ile beraber fiyat olarak ise 3 bin dolar gibi bir rakam ortaya koyulmuştu.

HoloLens

Oldukça yüksek bir fiyat aralığında olması HoloLens kasklarının satışlarının bir hayli düşük kalacağı yorumlarına neden oldu. Fakat 3 bin dolar gibi bir rakamla satışa çıkan gözlüklerin aslında beklenen satış oranlarından bile yüksek bir satış oranı elde ettiği ortaya çıktı. Sadece belli başlı ülkelerde satışa çıkmasına karşın binlerce satan HoloLens gözlükleri için Microsoft’un istediği başarıyı elde ettiği de belirtildi.

Microsoft Satışlardan Memnun

Şu an için belli ülkelerde satışı yapılan HoloLens kaslarının net satış rakamları açıklanmadı. Fakat satış rakamları açıklanmasa bile gözlüklerin markanın beklentilerinin üzerinde sattığı ve binlerce satış rakamı da elde ettiği de ortaya çıktı. Verilen bilgilerle beraber Microsoft’un gözlüklerinin tüm dünya genelinde satışa çıkarıp çıkarmayacağı da merak konusu oldu.

Eğer istenen başarı elde edilirse iddialara göre marka gözlüklerinin satışa çıkarıldığı bölgelerin sayısını da arttırmaya devam edecek. Bu konuda henüz Microsoft tarafından ise net bir açıklama yapılmadığını da belirtelim. Yani hem satış rakamının net miktarı hem de satış desteği hakkında şu an için net bilgiler yok.

Popüler Haberler

İlgili Haberler