Mi Note 2 Muhteşem Özelliklerle Geliyor

Çin üzerinde hakimiyeti olan Xiaomi, ülkemizde de önemli cihazları pazara sunarak ismini duyurmuş bir marka olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle birçok teknolojik alanında yaptığı atılımlar ile iyi işler başardığını görüyoruz. Şimdide çıkarmakta olduğu Mi Note 2 ürünü için önemli özellikler duyuruldu. Alınan bilgilere göre bu cihaz üzerinde 6 GB RAM bulunuyor.

Xiaomi Mi Note 2 Sızdırıldı!

Çin kökenli Weibo sitesi üzerinden Mi Note 2 özellikleri ile alakalı önemli gelişmeler paylaşıldı. Resmi olmamak kaydı ile önemli bilgiler sunan blog sayfası, muhtemel olan özellikleri paylaşıyor ve gerçeklik payı yüksek tahminlerde bulunuyor. Şimdiye kadar yaptığı paylaşımlarla kullanıcıların beğenisini topladığını hatırlatalım.

Force Touch Özelliği Bulunuyor!

Cihaz üzerinde Apple ürünlerinde bulunan 3D Touch özelliğine benzeyen bir sistem bulunuyor. Force Touch özelliği ile şimdiden birçok Amiral Gemisi telefona baş tutacakmış gibi görünüyor. Ayrıca cihaz için Kavisli ekran seçeneği de bulunacağı düşünülüyor. (2.5D ekran kullanmayan marka kalmadı galiba…)

12535

Xiaomi Mi Note 2 incelemesi

Kavisli olmayan modeli için Mi Note 2 özelliklerine baktığımızda, 5.7 inç boyutlarına sahip bir ekran ile geldiğini ve bu ekranın 1080p kaliteye sahip çözünürlükte olduğunu görüyoruz. Ayrıca kavisli gelecek olan cihazda ise bu çözünürlük 1440p boyutlarına çıkacağı söyleniyor.

Cihaz için RAM olarak iki alternatif bulunduğu söyleniyor. 4 GB versiyonunda 32 GB depolama alanına sahip olan cihaz ve 6 GB versiyonunda ise 64 GB depolama alanına sahip olan cihaz olarak ikiye ayrılacak.

Kavisli gelecek olan cihaz için ise tek seçenek bulunacak. Bu modelde 6 GB RAM ve 128 GB depolama alanına sahip olacak. Cihazlarda kullanılacak olan işlemci şuan kesin olarak bilinmese de Snapdragon 820 veya Snapdragon 821 çipsetleri tercih edileceği düşünülüyor.

Hızlı şarj özelliği ile gelecek olan bu cihazlar, 4000 mAh batarya tarafından beslenecek. Cihazların arka tarafındaki kamera seçimi ise; 6 GB versiyonda 12 MP çözünürlüğe sahip tercih edilirken 4 GB versiyonunda ise 16 MP çözünürlükteki bir kamera seçilmiş.

Xioami Mi Note 2 Fiyatı

Xioami Mi Note 2 Fiyatı ise alacağınız ürünlere göre değişiyor. 4 GB RAM ile gelecek olan ürün için fiyat 376 dolar iken 6 GB RAM ile gelecek olan ürün için 451 dolar olacağı biliniyor. Ayrıca kavisli gelecek olan 6 GB RAM ile gelecek olan cihaz ise 526 dolar olacak.

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler