Meizu Pro 6 Plus Detayları Ortaya Çıkmaya Başladı

Akıllı telefon alanında sürekli olarak yeni modeller ve yeni yatırımlar yapıldığını biliyoruz. Son olarak bu alanda geliştirilen ne başarılı serilerden biri olarak bilinen ve adlandırılan Samsung S7 Edge ile beraber akıllı telefon alanı da yeni bir dönemin içerisine girildiğini de söylemek gerekiyor. Özellikle bu sene adından sıkça söz ettiren Samsung’un yeni teknolojiler arasında en çok dikkati çeken özelliklerinden biri olan kavisli ekran teknolojisi ise Samsung tarafından yayınlandıktan hemen sonra birçok kesiminde beğenisini kazanmıştı. Nitekim kavisli ekran teknolojisi de Samsung’un hemen arkasından birçok yeni akıllı telefon markası tarafından da denenmeye başladı. Bu noktada son hamlelerden birisini de yapan Meizu oldu.

Meizu Pro 6 Plus İle Kavisli Ekran

Samsung kavisli ekran teknolojisinden hemen sonra piyasaya sürülecek bir diğer akıllı telefon modeli olan Meizu Pro 6 Plus içinde yeni bazı çalışmalar yapıldığı belirlendi. Firma tarafından yapılan açıklama ile beraber bu seride de ilk defa kavisli ekran kullanılacağı da açıklandı. Meizu Pro 6 Plus modeliyle beraber kullanılacak ola kavisli ekranın ise belli başlı özelliklerinin de ortaya çıktığını belirtelim. Öncelikle ilk belirlenen özellik tabi ki ekran teknolojisi konusunda. Kavisli ekranı yanı sıra 2K çözünürlük desteğini de kullanıcılara sunacağı açıklanan telefonun ayrıca 5.5 inç ekran boyutuna da sahip olacağı düşünülüyor.

Ram Ve İşlemci Üst Segment

Bununla beraber telefonun belli olan bir diğer detayının ise Ram ve işlemcileri olduğunu da hemen belirtelim. Elde edilen bilgilere göre Ram ve işlemci konusunda Samsung’un teknolojilerini kullanacağı düşünülen Meizu Pro 6 Plus’ın 4 GB Ram bellek miktarına ve bunun yanında Exynos işlemci serisine de sahip olacağı düşünülüyor. Tabi serinin tüm bu özellikleri ile üst segment akıllı telefonlar sınıfına da hitap edeceğini belirtelim. Meizu Pro 6 Plus akıllı telefon pazarında kendisine ne kadar yer bulur merak konusu. Zira bu özelliklerle beraber sektörde serinin kalıcı yer edineceği de kesin gibi.

Popüler Haberler

İlgili Haberler