Meizu MX4 İncelemesi

Ülkemizde adını yeni yeni duymaya başladığımız Meizu’nun dikkat çekici modellerinden biri olan Meizu MX4’ü sizler için inceledik. Uygun fiyatıyla geniş bir kitleye hitap eden MX4’ün tüm detayları yazımızda.

Android platformundaki rekabet her geçen gün artarak devam ediyor. Bunun en önemli sebebi olarak da önceden başkaları için üretim yapan Meizu gibi firmaların kendi modellerini yavaş yavaş piyasaya sokmaya başlamaları görülüyor. Çinli büyük üreticilerin kendi modellerini pazara dahil etmeleri, kullanıcıların karşısına otomatikman daha fazla seçenek çıkarmış oluyor. Bu tarz modellerden biri olan Meizu MX4’ü sizler için inceledik.

Tasarım olarak modern çizgilere sahip olan MX4 son derece şık bir cihaz. Uzaktan bakıldığında iPhone 6 tasarımını hatırlatan ürün, elinize aldığınız zaman farklılığı hissettiriyor. Genel tasarımıyla dikkat çekici bir ürün olan Meizu MX4, Fyme OS arayüzüyle tasarımına uyum sağlıyor.

Meizu MX4 Teknik Özellikleri

ARM Big.LITTLE teknolojisinden yararlanılarak üretilen MTK6595’ten gücünü alan telefon, PowerVR G6200 MP4 grafik birimini kullanıyor. Bu ikili telefonun yeterli düzeyle oyun performansı vermesine olanak sağlıyor.

Türkiye’de satılacak olan 16 GB’lık modelde yaklaşık 12 GB alan size kalıyor, tıpkı iPhone modellerinde gibi olduğu gibi bu cihazda da microSD kart desteği bulunmuyor.

1920×1080 çözünürlüğüne aşina olduğumuz şu günlerde Meizu MX4 bizlere 1920×1152 piksel çözünürlük sunuyor. Yani 16:9 ekran standartlarının dışında bir çözünürlük mevcut bu yüzden ekran büyüklüğü 5.36 inç olarak ayarlanmış.

Sony’nin ürettiği 20.7 megapiksellik sensörü kullanan kamerasıyla oldukça iddialı olan cihaz, 2160p video kaydı alabiliyor. Böylesine kaliteli bir arka kamera mevcut olan modelin ön tarafındaysa 2 megapiksellik bir kamera kullanılmış.

Meizu MX4 3100 mAh bataryasıyla ve arayüzünde dahili olarak gelen güç tasarruf moduyla beraber güzel bir pil ömrü sunmayı başarıyor.

Meizu MX 4 Artı Yönleri

Ekranda tercih edilmiş olan panelin üst segment renk kalitesi kullanıcıyı gerçekten memnun ediyor. Kullanılan işlemci de cihazın fiyat aralığında iyi performans sunuyor ve son olarak batarya kapasitesi de kullanıcıyı şarj problemini dert etmeden gündelik kullanımını yapmasını sağlıyor.

MX4’ün eksik noktası olarak ön kamerasının kalitesini ve microSD kart olmayışını gösterebiliriz.

Popüler Haberler

İlgili Haberler