Meizu M2 Note İncelemesi

Meizu’nun başarılı olan büyük ekranlı modellerinden biri olan Meizu M2 Note modelinin incelemesi yazımızda yer alıyor. Uygun fiyatıyla dikkat çeken ve büyük ekran tutkunlarına hitap eden cihaza dair tüm özellik ve detaylar yazımızda.

Satışa çıktığı fiyattan daha üst düzey bir ekran kalitesi Suna’n Meizu M2 Note, Meizu’nun alıştığımız klasik tasarım anlaşıyla hazırlanmış bir cihaz. Plastik kasası bulunan cihaz, Meiuzu’nun kendi arayüzü olan Flyme OS 4.5 ile kutlusundan çıkıyor.

Meizu M2 Note Teknik Detaylar

1920×1080 yani Full HD çözünürlük sunan 5.5 inçlik bir ekranı bulunan cihazın ekran/kasa oranı %72.8, gücünü Mediatek’in MT6753 işlemcisinden alan Meizu M2 Note, grafik birimi olarak Mali-T720MP3 kullanıyor. Son derece kullanışlı bir sim slotu bulunansan modelde hem çift kart hem de 128 GB’a kadar microSD kart desteği bulunuyor. Meizu M2 Note, 2 GB RAM ve 16 GB dahili hafızayı kullanıcılarına sunuyor. Bu boyutta bir cihaz için hafızanın biraz daha yüksek tutulabileceğini söyleyebiliriz.

Cihazın önünde 5 megapiksel arkasındaysa 13 megapiksellik bir kamera bulunuyor, arka tarafta çift LED tonlu flaş da kamera performansını arttırıyor. Özellikle ekran ve kamera konusunda kendi fiyat aralığında sınırları zorlayan Meizu M2 Note 149 gram ağırlığında ve 8.7 mm kalınlığında. LG G4 Beat modelini düşündüğümüzde ekranı bu cihazdan küçük olmasına rağmen 9.9mm kalınlık görmüştük yani M2 Note boyutuna göre fiziksel olarak da iyi özelliklere sahip bir cihaz. Değiştirme işlemi yapılamayan ve kabul edilebilir bir kapasite olan 3100 mAh kapasitesi bulunan cihaz gün içinde ihtiyaçlarınızı rahatlıkla karşılıyor.

Meizu M2 Note Artı Yönleri

700-800 TL’lik fiyatı düşünüldüğünde sunduğu ekran kalitesiyle özellikle rakiplerinden sıyrılan cihaz, başarılı ekranı ve ekran boyutuna kıyasla başarılı pil ömrüyle kullanıcısını Mutlu etmeyi başarıyor. Arka kamerasının sunduğu performans fiyatına kıyasla gayet iyi bir sonuç veriyor.

Cihazın olumsuz yönlerinden biri olarak ön kameranın vasat denebilecek seviyede olmasını gösterebiliriz. Maalesef, firma bu konuda böyle bir çözüm tercih etmiş fakat daha kaliteli bir ön kamera konumlandırılmış olsaydı, cihaz giriş-orta segmentler arasında en iyi modellerin başında gelebilirdi.

Popüler Haberler

İlgili Haberler