MacBook Pro 2016 İle İlgili Detaylar Belli Oluyor

Apple’ın her ne kadar akıllı telefon serisi iPhone ile ünlendiğini bilsek de aslında Apple’ın akıllı telefon serileri dışında kalan birçok teknoloji ürününün de olduğunu söylemek gerekiyor. iPhone kadar olmasa da yine de oldukça fazla ilgi gören bu ürünler arasından en çok dikkati çeken ise Apple’ın bilgisayarları MacBook. Dünyanın en ince ve en hafif bilgisayarlarından biri olan MacBook çok kısa bir süre içerisinde artık bu alanda aranan ürünlerden birisi olmayı da başardı. Hemen her sene ününe ün katmayı başaran MacBook’un bu sene de yeni ürünü için Apple kolları sıvadı.

Teknik Detaylar Beğeni Topladı

Bu noktada yeni MacBook bilgisayarlar içerisinde yer alacağı iddia edilen bazı özellikler kullanıcılar tarafından oldukça fazla beğeni topladı. İddialara göre yeni seride Apple artık iPhone özelliklerinin bazılarını da MacBook’a dahil edecek. Öncelikle fare kullanımında basınç duyarlı bir sistem geleceği düşünülüyor. Bunun dışında basınca duyarlı yüzeye ek olarak MacBook üzerinde daha önce iPhone serisinde kullanılan parmak izi okuyucu yani Touch ID yer alacak. Böylelikle kullanıcıların parmak izi ile bilgisayara giriş yapmaları sağlanacak. Söz konusu sistemin MacBook giriş ekranını da değiştireceği düşünülüyor.

13 İnç 14 İnç İki Farklı Model

Tüm bu detaylarla beraber yine Apple kaynaklı bilgilere göre bu sene MacBook iki farklı ekran boyutu ile kullanıcıların karşısına gelebilir. İlk ekran boyutu için 13 inç boyutunu düşünen Apple, bir diğer model için ise 14 inç ekran boyutu sunacak. Ayrıca artık kullanıcıların doğrudan Apple mağazalarından bilgisayar üzerinden alışveriş yapmaları da sağlanacak. Tüm bu özellikleriyle beraber Apple’ın bilgisayar alanında en başarılı ürünlerinden biri olacağı düşünülen MacBook Pro için ise net bir çıkış tarihi henüz yok. Fakat yakın zamanda hızlı şarj, sesli komut gibi özellikleri içeren yeni MacBook Pro bilgisayarların çıkış tarihi hakkında açıklama yapılması bekleniyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler