LG’den Ultra HD Monitörlerini Duyurdu

Teknoloji pazarının en büyük markalarından biri olarak gösterilen LG, sadece akıllı telefonları ya da sadece giyilebilir ürünleriyle değil bunun dışında ev elektroniği ve bilgisayarlar alanında da birçok ürünü ile tanınıyor. Özellikle son dönemde ev elektroniği konusunda sürekli akıllı ürünler üretmeye başlayan LG’nin son bombası ise LG monitör oldu. Bilgisayar kullanıcıları için geliştirilen özel ekranla beraber oyuncular için yeni teknolojiler sunmayı hedefleyen LG, ekranların duyurusunu yaptığı anda ise ilgiyi üzerinde toplamayı başardı. Zira LG’nin yeni monitörleri sadece bir ekran olmaktan çok daha ötesini başaracak.

AMD FreeSync Teknolojisi

Monitörlerin duyurusunun yapılmasıyla beraber monitörlerle ilgili olarak yeni detaylarda paylaşılmaya başlandı. İlk olarak gelen bilgilerle beraber Monitörlerin AMD FreeSync teknolojisine sahip olacağı açıklandı. Ekranda titreme görüntü kayması gibi sorunları en aza indirmeye olanak sağlayan yeni teknoloji sayesinde özellikle oyuncuların üst düzey bir performans alacağı iddia edildi. AMD tarafından sunulan ve AMD FreeSync adı ile anılan ekranda titremeyi sıfıra indiren teknolojiyi tam olarak kullanabilmek içinse kullandığınız bilgisayarda da AMD ekran kartlarının bulunması gerekecek. Nacak bu şekilde teknolojinin tam performansla uyum içerisinde çalışabileceği konusunda bilgi veren LG’nin yeni ekranlar hakkında tek sunduğu detayda bununla sınırlı kalmadı. Bunun dışında da LG ekranlarının farklı birçok özelliğini de duyurdu.

4K Çözünürlük Desteği  

AMD FreeSync teknolojisinden sonra en çok merak edilen bir diğer özellik ise 4K desteği oldu. Artık son dönemde yavaş yavaş standart haline gelmeye başlayan 4K çözünürlük desteğini de bünyesinde barındıracak olan LG monitörlerin bilgisayar hangi marka olursa olsun görüntüyü 4K olarak sunması bekleniyor. AH-IPS ekran teknolojisine sahip olan monitörün bu sayede 178 derece açıya kadar net görüntü vereceği de iddia edildi. LG tarafından ortaya atılan bu iddia ne kadar gerçeği yansıtıyor bilinmez ama birçok açıdan ekranın net görüntü vereceğinin kesin olduğunu belirtelim. Tüm bu özellikleriyle beraber 27 Temmuz tarihinde satışa sunulacak olan ürünün 495 dolar civarında bir fiyata da sahip olması bekleniyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler