LG’den aksiyon kamerası LG Action Cam LTE

Son dönemde Güney Koreli dev teknoloji şirketi LG, oldukça güzel işlere imza atmaya devam ediyor. Bunlardan birisi de mayıs ayında duyurusu yapılan LG Action Cam LTE. Adından da anlayabileceğimiz gibi bu bir aksiyon kamerası.

Her ne kadar GoPro’ya bu konuda kimse rakip olamaz da diyebilir. Ancak LG’nin piyasaya sürdüğü bu cihazla birlikte bu yargılar kırılabileceğini bize gösteriyor.

Canlı Yayın yapmak mümkün

LG Action Cam LTE’nin ciddi özellikleri var. Merak etmeyin hepsini liste halinde yazmayacağız. Ne işe yaradıklarını da anlatacağız.

lg-action-3Kameranın GoPro ile yarışabileceğini iddia etmemizin en büyük nedenlerinden birisi video çekme yeteneklerinden çok daha fazlası mevcut. Canlı olarak YouTube üzerinden yayın yapılabilmesi gibi özellikleri olan LG Action Cam LTE, 4 saat kesintisiz kayıt yapma imkanını da beraberinde sunuyor. Bunu 1400 mAh değeri sunan bataryasına borçlu olduğunu söyleyebiliriz.

Peki, hangi formatlarda çekiyor bu kamera derseniz, 30 fps – UHD, 60 fps –Full HD, 120 fps – 720p çekim yapma kapasitesi mevcut. Bazı yerlerde kameranın 4K çektiği söyleniyor. Ancak asıl çekim modunun UHD olduğunu söyleyelim 4K değil.

lg-action-4

LG Action Cam LTE ile canlı yayın yapmak istediğinizde ise bu kez video formatı 30 fps – 720p kalitesine düşüyor. Bu bilgiyi atlamayalım çünkü bu önemli bir konu.

Action Cam LTE çok hafif

99 gram ağırlığında olan cihaz, IP67 sertifikasına sahip. Toz, kum geçirmeyen cihaz aynı zamanda 1 metreye kadar 30 dakika süreyle su da geçirmeme özelliğine sahip.

LG Action Cam LTE üzerinde Snapdragon 650 işlemci bulunuyor. Üzerindeki yazılım için 4GB sabit depolama alanı bulunuyor. Ancak bu alana kayıt yapılamıyor. Kayıp yapılabilmesi için sunulan microSD yuvası 2TB kapasiteyi destekliyor. Ayrıca cihazın çalışabilmesi için de 2GB ram tahsis edilmiş.

lg-action-5

Cihazın en büyük artılarından birisi de kamera açısı. LG G5’de 135 derecelik kameranın aksine LG Action Cam LTE’de 150 derece çekim yapabilen bir kamera bulunuyor. Kamera sensörü ise 12,3 MP değere sahip.

İlk olarak Kore’de piyasaya sürülen cihazın hemen ardından Amerika ve Avrupa’da satışa sunulacak. Cihazın ülkemize ne zaman geleceği ve fiyatı hakkında ise henüz bir bilgi bulunmuyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler