LG Yeni Seri Akıllı Saatleri İle Geliyor

Şimdilerde LG G6 serisi akıllı telefonları ile uzun süredir teknoloji dünyasının gündemine oturan LG, sadece akıllı telefonlar üzerinde de çalışma yapmıyor. Bunun dışında markanın akıllı telefonlarına ek olarak yeni aksesuarlar üzerinde de çalışmalar yaptığı ortaya çıktı. Bu noktada son olarak gelen bilgilere göre LG yeni akıllı telefonlarına eşlik edecek yeni bir akıllı saat modeli üzerinde çalışıyor. Sadece kendi akıllı telefonları için değil bunun dışında genel olarak birçok seride çalışabilecek Android Wear 2.0 yüklü akıllı saatler için ise ilk detaylarda ortaya çıkmaya başladı. Özellikle teknik açıdan saatin belli olan detaylarına ve iddialara bakalım.

LG G6 İle Beraber Mi Geliyor?

İlk olarak akıllı saatlerin çıkış tarihi ile ilgili yeni iddialar bulunuyor. Saatlerin LG G6 serisine özel olarak aksesuar ürünleri içerisinde geleceği düşüncesi hakim. Bu düşünce ile beraber teknoloji devinin yeni seri akıllı saatlerini de yine yeni seri amiral gemisi akıllı telefonları ile beraber piyasaya sürmesi bekleniyor.

LG Android Wear 2.0

 

Çıkış tarihi konusunda bu şekilde iddiaların olduğu akıllı saatlerin bunun dışında teknik özellikleri konusunda da öncelikle Android Wear 2.0 işletim sistemine sahip olacağını belirtelim. Ayrıca ekranlarında dairsek tasarımın ve genel olarak çelik kasaların kullanılacağının düşünüldüğü akıllı saatlerin iki farklı model olarak geleceğini de belirtelim.

İki Farklı Akıllı Saat Modeli

Bu noktada ilk model Sport serisi olacak ve OLED ekranları ile beraber gelecek. 480 X 480 çözünürlükte ekrana sahip olacağı iddia edilen akıllı saatlerin bunun dışında 430 mAh kapasiteli pillere sahip olması bekleniyor. Henüz Sport modeli için ortaya atılan iddialar bununla sınırlı.

LG akıllı saatlerinin bir diğer modeli ise Style olacak. Bu seride de OLED ekran 360 X 360 çözünürlük ve 512 MB Ram miktarını bulunacağı da belirtiliyor. Genel olarak her iki modelinde daha ne gibi detaylara sahip olacağı, tasarımlarının tam olarak nasıl olduğu, ekstra olarak kullanıcılara ne gibi özellikler sunduğu gibi birçok detay konusunda henüz marka tarafından yapılmış bir açıklama olmadığı için beklemek gerekiyor. Bakalım LG yeni akıllı saatleri ile bekleneni verecek mi.

Popüler Haberler

İlgili Haberler