LG Yeni Nesil Ekranlar Üretecek

Teknoloji alanında sürekli olarak meydana gelen değişimlere bağlı olarak bu alanda faaliyet gösteren firmaların da bu değişimlere göre hareket ettiği biliniyor. Özellikle son yıllarda büyük bir pazar artışı meydana gelen akıllı telefon modellerinde OLED ekran kullanımının artacağının ifade edilmesi üzerine LG’nin direk olarak yeni nesil ekran üretimlerine yöneldiği görülüyor.

Önümüzdeki yıl için hazırlanan raporda OLED ekran teknolojisinin kullanım oranının yüzde 60 civarına ulaşması bekleniyor. LG başta olmak üzere diğer tüm firmaların da OLED ekran üretimi için yatırımlara başladığı belirtiliyor.

Samsung Lider Konumda Bulunuyor

OLED ve Super OLED ekran teknolojilerinde lider konumda yer alan Samsung’un hem kendi akıllı telefon modellerinde bu ekranları kullandığı hem de rakip firmalara da OLED ekran tedarik ettiği biliniyor.

Bu alanda yaptığı yatırımlarla dikkatleri üzerine çeken bir diğer firma ise LG. Firma yatırımlar için biraz geç kalmış olsa da sektörde yer alan açığı tamamlamak istiyor. Akıllı telefon pazarında yaşanan değişimler ve yeni iPhone modellerinde de OLED ekran teknolojinin tercih edilebileceğine dair iddiaların ortaya atılmasıyla birlikte birçok firmanın LCD ekran üretim tesislerine kilit vurmaya başladığı belirtiliyor.

Birçok firmanın LCD üretim tesislerine kilit vurmaya başlamasına rağmen LG’nin ise henüz böyle bir karar almadığı dikkatlerden kaçmıyor. Şirket yetkilileri tarafından yapılan açıklamalarda halen firma gelirlerinin yüzde 10’luk kısmının LCD ekranlardan elde edildiğinin altı çizilirken OLED ekran gelirlerinin artış göstermesiyle birlikte LCD alanındaki faaliyetlerin kademeli olarak sonlandırılacağı belirtiliyor.

Samsung Apple’a OLED Tedarik Edebilir

Önümüzdeki yıldan itibaren yeni iPhone modellerinde OLED ekran teknolojisinin kullanılması durumunda Apple’a hangi firmanın tedarik sağlayacağı merak ediliyor. Birçok haber kaynağı tarafından ortaya atılan iddialarda ise Samsung’un bu konuda son derece istekli olduğu belirtiliyor.

Yılda ortalama 200 – 250 milyon adet iPhone satışı gerçekleştiren firmanın OLED ekran konusunda oldukça büyük bir pazar yaratacağı çok açık ve net bir şekilde görülüyor. Samsung’un da bu pazardan pay sahibi olmak için elinden geleni yapacağı düşünülüyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler